Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért lassú a Windows 8.1-em?...

Miért lassú a Windows 8.1-em? A HDD állandóan aktív, töltöget.

Figyelt kérdés

Nemrégiben feltettem Windows 7 mellé a Windows 8.1-et, gondoltam adok neki egy esélyt, ha bejön, akkor marad az, ha nem, akkor maradok a Windows 7-nél. Régebben volt pár napot fent Windows 8. Ugyanaz a problémám van, mint régen, bár régebben fele annyi (2GB) RAM-om volt, reméltem, hogy 4GB-tal nem lesz probléma, de sajnos így sem az igazi.


Állandóan "darál" a HDD, töltöget és néha-néha ténylegesen meg is fogja a rendszert. G2120-as CPU van a gépben és egy HD6670-es VGA. Windows 7-tel semmi gond nincs. A Windows 8.1, ami felkerült a gépre, MSDN-ről van, nincs semmi buherálás benne. A régi 8-assal ugyanez volt a helyzet, az is egy módosítatlan verzió volt, és hasonló problémával küszködtem vele. Anno 32 bites, most a 4GB RAM miatt 64 bites verzió van fent.


Olvastam olyat, hogy ha fix értéket állítok be a lapozófájl méretnek, akkor jó lesz, de nem segített, állandóan töltöget, pedig egy friss, tiszta rendszerről van szó.



2013. nov. 30. 12:52
 1/3 Molnár Dezsi válasza:
Nem világos, hogy a netről vagy csak a HDD-ről töltöget! Nekem a gépre win 8 volt felrakva és már 8.1-re frissített! Elején jöttek frissítések, de ettől nem lett lassabb a gépem! Nekem I3-as proc. van 6 giga rammal. Víruskereső lassíthatná és ha malware került rá az is ha küldi a gépről az infót! Szerintem 4 giga ram is elég kell lenni! Jobb nem jut eszembe!
2013. dec. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igazából jó kérdés, hogy netről megy-e valami, de a net nem tudná ennyire megfogni. Nem olyan gyors a netem, van, hogy torrentezek max sebeséggel Win7 alatt, és meg sem érzem. Windows Update pedig nem csinál semmit, egyszer egyben letöltöttem a frissítéseit, azóta nem jött új. Szóval nem hiszem, hogy net,legalább is nem közvetlenül a net okozza a magas HDD aktivitást. Antivírusom pedig Avast!, ezt használom Windows 7 alatt is, nincs semmi gond vele. Vírusokat és Malware programokat kizárnám, vigyázok az ilyenekkel, másrészt A közel 1 éve telepített Windows 7-en nyoma nincs problémának. Nekem sima Windows 8-cal is hasonló problémáim voltak, bár nem amiatt szabadultam meg tőle, hanem leginkább a felülete és a kezdetlegessége miatt (úgy értem, még nagyon friss volt a rendszer és talán nem eléggé kiforrott).


A Windows 8.1-gyel Classic Shellel együtt teljesen ki lennék békülve, de nem így.

2013. dec. 1. 21:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt, a Windows 8 egy hulladék. Nem elég, hogy otromba, de 3 hét után belassul, és még a lemezt is nyúzza. Lecseréltem Win 7-re. Egyébként ha van otthon pendriveod, próbáld meg a Readyboostot. Nekem win 7-en látható teljesítménynövekedést okozott.
2014. jan. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!