Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan kell windows 8 telepite...

Hogyan kell windows 8 telepitesi kodját megnézni?

Figyelt kérdés

olyan bajom van h vetten egy lenovo notebookot windows 8 al feltelepitve tista uj doboz blokk és jotallas és nem kaptam windows 8 lemezt hozzá.

lenovo g500 asrol van szo licensz biléta nincs rá ragasztva és át kéne telepiteni mert a windows 8 ossze omlott a driverek is hozza a hdd n voltak es c van a windows a d-n vannak a driverek az op rendszer meg megy annyira h felfusson es manipulaljak vele de komolyabb cuccoknal mint pl skype mar lefagy tanacs kene a telepitesi kod meglesesere es leirasara


2013. nov. 30. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:
A kínai piacon vetted?
2013. nov. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
pl. Aida64 -el.
2013. nov. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
(ha oem -es rendszer, akkor gondod lehet az aktiválással, illetve ha sufni PC boltban crackelt windows -t sóztak rád)
2013. nov. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lemezt nem is adnak OEM licenszhez.


Ha a serial number-t keresed, akkor az valahol rá kell hogy legyen ragasztva a gépre. Nekem pl. az akkumlátort kell hozzá kiszedni, és alatta van a matrica.


A lenovok különben többnyire rendelkeznek beépített recovery szolgáltatással is, ha boot közben elolvasod az intrukciókat, szerintem vissza tudod hozni az eredeti állapotot, de mindenképpen csinálj recovery lemezt is előtte.


Amit írsz az nem "összeomlás" hanem "fagyás". Valszeg vagy olyan cuccokat telepítettél amiket nem kellett volna, vagy valami hardware-es hiba van mögötte. Szerintem jobban járnál, ha szakemberre bíznád a dolgot.

2013. nov. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy adnak lemezt OEM lisence-hez. Most vettünk a lányomnak két hete, telepítve volt a Windows 8 a laptopon és mellette volt a lemez is, rajta a kóddal.
2013. nov. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5: szerintem kevered a win install lemezt a gyártó recovery lemezével. Az utóbbi csak az adott gépen fut, és a legtöbb gyártó kispórolja, és a felhasználóra bízza, hogy csinálja meg magának a Win-ből. Ettől függetlenül az OEM serial-ját tartalmazó matricát elvileg kötelező felragsztani a gépre, mivel azt amúgy is csak arra az egy vasra legális feltenni, ezért a gyártók fel is szokták ragasztani.
2013. nov. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2013. dec. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!