Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szaggat a játék a menüben, az...

Szaggat a játék a menüben, az ottani feliratoktól, és ingame a Hudtól. Miért?

Figyelt kérdés

Új laptop win 8.1 Far Cry3 menü 7fps. Játékban is 14. Max grafikán simán van most 30, de kikellet kapcsolnom a Hudot.

Szóval nincs se térkép, se küldetést kiíró info. Ezektől szaggat a játék. Dishonered-ben ugyanez. Menü szét szaggat.

Játékban 60fps, ha ránézek egy emberre kiadja, hogy "f" to talk rögtön lemegy 40FPSre.

Videókártya drivert frissítettem. Ati radeon 8000 valahanyas van integrálva Intel HD 4400-asként. A kártya grafikus beállításait is néztem. Mellette i7-es proci 8gb ram van. Fogalmam sincs mitől lehet, kikell kapcsolnom a hudokat, hogy normálisan fussanak a játékok. Cod2-nél semmi probléma. De az újaknál ez van. Illetve a sima felirat, amit mondanak az bevanrakva, az nem szedi le az fps-t.



2013. nov. 30. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Laptop márkája es típusa? Videokártya tipusa? Egy konkrét konfigot irhatnál :D Hűtés van? Driverek fent vannak? Biztosan az AMD kártyát hasznalja a gép? A telepitet driverek biztosan kompatibilisek 8.1-el?

Hirtelen ennyi kérdés merult fel bennem. Ha ezeket megvalaszolod, akkor konkrétan meg tudom mondani, hogy mit tegyél a lag ellen :)

2013. dec. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Dell Inspirion 3537.

A videókártya azt hiszem AMD radeon 8850m 2gigás.

Hűtés az alap laptop hűtés van, de nem igazán melegszik a gép, szoktam PC Wizardban nézegetni a hőmérsékletet.

Driverek fennt vannak.

Hogy az AMD kártyát használja-e azt nem tudom. Intel HD Family-t ír ki rá, meg próbáltam rákeresni elméletileg 4400as van benne. Ez szerintem az AMD kártya, csak ugye integrálva van, mert nincs neki hely mint egy rendes gépnek. Lefrissítettem a legfrissebbre a driverét.

Remélem, hogy kompatibiles 8.1-el, hibát nem írt ki egyik sem.

Ami még érdekes, hogy a Windows konfignak ezt írja ki, ami az igazi konfig is:

Proci: Intel(R) Core(TM) i7-4500U CPU @ 1.80GHz 2.40Gh

Memória: 8,00 GB (7.73 használható)

64 bites operációs rendszer, x64-alapú processzor.


A PC-Wizard ezzel szemben ezt írja:

Alaplap : Dell 0PHTY0

Lapkakészlet : Intel Haswell-ULT

Processzor : Intel P6 @ 2400 MHz (max : 3000)

Fizikai memória : 4096 MB (1 x 4096 DDR3-SDRAM )

Videokártya : Intel(R) HD Graphics Family

Merevlemez : Seagate ST1000LM024 HN-M101MBB (1000GB)

CD-ROM meghajtó : DTSOFT Virtual CdRom Device

CD-ROM meghajtó : DTSOFT Virtual CdRom Device

DVD-ROM meghajtó : HL-DT-ST DVD+-RW GU90N

Monitor típusa : N3KMP€156WH3 - 15 hüvelyk

Hálózati kártya : Realtek Semiconductor RTL8101 PCIe Fast Ethernet Adapter

Hálózati kártya : Atheros Communications

Operációs rendszer : Windows 8.1 Pro Professional 6.02.9200 (64-bit)

DirectX : Verzió 11.00

Windows Performance Index : 5.2 -nél 7.9

2013. dec. 17. 22:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Az AMD drivert ellenőrizd, mert szerintem nem azt kezeli.

2 videókártya van a gépedben. Egy processzorba integrált Intel, meg egy dedikált AMD.

Jobb klikk, és ott lennie kell valami hasonlónak: Váltható grafikus rendszer beállításai.... Ott azt megnyitod, akkor elvileg hozzá kell adni az a játékot, és beállítani, hogy Nagy teljesítményű legyen az energia gazdálkodása. (Ha jól rémlik) Ha ezt nem tudod megtenni, akkor a géped biztosan nem az AMD kártyát használja, akkor viszont találnod kell a közeledben valakit, aki ért hozzá, mert így nem nagyon tudok segíteni :P

2013. dec. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Uhh köszi és tényleg ez a baja. Már csak azt kell kitalálnom, hogy állítom rá, hogy azt használja. Nincs letiltva egyik sem, viszont az AMD-hez meg semmi sincs felrakva :P Az intelnek hozza a beállításait, meg annak a programja indul.
2013. dec. 19. 22:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Az AMD driver-ét tedd fel, akkor meg lesz a gond.

Ha még így sem, akkor BIOS-ban kell beállítani ezt-azt.

2013. dec. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!