Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Gépkocsi CD lejátszójába...

Gépkocsi CD lejátszójába hogyan irjak mp3 műsoros CD lemezt, a lejátszó műszaki leírása alapján, miket nem értek?

Figyelt kérdés
Előkerestem az autóban lévő cd lemezjátszó útmutatóját. Abban azt olvastam, hogy " Ezzel lejátszhat CD-R-ekre és CD-RW-kre írt MP3 fájlokat. A lemeznek az iso 9660 1 vagy 2 szintű formátumában kell lennie, illetve a kiterjesztett formátum vagy Joliet vagy Romeo legyen. Használhat többmenetesen írt lemezeket is"... Hát én ezt nem értem. CD-re irtam ki mp3 számokat, a számitógép lejátssza, a gk. lejátszója nem. Mit csináljak, hogy a lemez iso 9660 1 vagy 2 formátumu legyen? Lehet ilyet kapni?

2013. nov. 30. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem dvd lemezre írtad esetleg? Ne vedd hülye kérdésnek, sokaknak egyre megy, hogy CD vagy DVD.

Ilyen mélységig nem kell amúgy belemenned, ha nem módosítod szándékosan az íróprogram beállításait, akkor alapból meglesznek ezek a feltételek.

2013. nov. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem, hanem (CD-R)-re, 700Mb-osra, 80percesre.

Szóval mi a turót csináljak ezzel a CD lemezzel, hogy 9660 1 vagy 2 szintű formátumba kerüljön és a kiterjesztett formátum Joliet vagy Romeo legyen? Ha ilyet kérnék a Média Márkban kiröhögnének!

2013. nov. 30. 18:45
 3/8 A kérdező kommentje:
Az irást a W7-be alapból beintegrált CD iróval csináltam. Esetleg egy komolyabb CD iró programba betéve a CD-lemezt elérhetem, hogy az igényelt formátum legyen?
2013. nov. 30. 18:48
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát ki....:)

Mert ezek a megírt lemez tulajdonságai, egy fejlettebb beállításokkal rendelkező íróprogramban ezek módosíthatók.

Én több mint 10 éve írogatok lemezeket, de még soha nem foglalkoztam ezekkel, mp3 fájlokból adatlemezt írtam és annyi.

2013. nov. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne egy jó íróprogramot használni.

Én ezt használom, mindent tud, ami szükséges.

[link]

Próbáld a legkisebb sebességgel írni, az is befolyásolja a minőséget.

2013. nov. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Gondolom ismered ezt a programot. Ezzel a CD-R lemezemet először iso 9660 1-2 formátumba kell csinálni és utána mehet rá az mp3?
2013. nov. 30. 19:26
 7/8 A kérdező kommentje:
Ezzel meg tudnám oldani, mert azt irja, támogatja az ISO fájlokat: [link]
2013. nov. 30. 20:21
 8/8 anonim ***** válasza:
Az is jó, bár ennek semmi köze az iso fájlokhoz.
2013. nov. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!