Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan kell ezt word-ben...

Hogyan kell ezt word-ben megcsinálni?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet átállítani, hogy ha lábjegyzetet készítek, akkor ne számokkal, hanem betűkkel jelölje a jelzett szövegrészt?


Azért kellene, mert a forrásmunkákat felső indexben lévő számokkal jelöltem, ezért a lábjegyzetben megmagyarázott dolgokat kisbetűkkel szeretném jelölni. Nem tudom mennyire érthető a problémám:D


2013. dec. 3. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Használj inkább lábjegyzethez csillagokat. Egy csillag, két csillag stb. Azt könnyű beállítani és különbözni fog a számozott felsőindexektől.
2013. dec. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tabaki ***** válasza:
A lábjegyzet beszúrásakor automatikus számozás helyett manuálisan beállítod, milyen karakter legyen.
2013. dec. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Most az lényegtelen, hogy betűk vagy csillagok, a kérdés pont arra vonatkozik, hogy HOGYAN kell átállítani, hogy ne számok legyenek?
2013. dec. 3. 13:54
 4/8 tabaki ***** válasza:
Az a gond, hogy én LibreOffice-t használok, ezért nem tudom ellenőrizni, de emlékeim szerint Wordben is úgy van, ahogyan írtam, vagyis a lábjegyzet ablakában átállítod a saját kívánalmaidnak megfelelően. Ha nem így van, bocs. Reménykedjünk, hogy beköszön egy echte wordös is.
2013. dec. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Na hát ugye van lábjegyzet meg élőláb, lehet te is összekevered a kettőt.

Az élőlábat tudom szerkeszteni ugye, viszont azt nem választja el a szövegtől egy vízszintes vonallal, mint a lábjegyzetet.

Ha lábjegyzetet csinálok, akkor viszont nem tudom beállítani, hogy betűvel/csillaggal/lópikulával jelölje, ne pedig számmal:D

2013. dec. 3. 17:28
 6/8 anonim ***** válasza:

2003-as Word

egérkurzorral odaállsz a szövegben ahol a lábjegyzetre akarsz hivatkozni, majd bal klikk!

majd

Beszúrás menü > Hivatkozás... Lábjegyzetre klikk!

Formátum:Számformátum lenyíló menüében, a kívánt verziót állítod be.

majd a

Beszúrás gombra Klikk!

[link]

2013. dec. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tabaki ***** válasza:
Valószínűleg 17:48 is összekeveri, különben nem erőltetné annyira ugyanazt... :)
2013. dec. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem 2003-as wordöm van, szóval az enyém nem ilyen:D

De nagy nehezen ráakadtam végre:D

Köszönöm, hogy megpróbáltatok segíteni:)

2013. dec. 3. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!