Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen progival tudok PDF...

Milyen progival tudok PDF doksit szerkeszteni?

Figyelt kérdés
Az egyik osztálytársamnak kellene a matek lecke,de mivel távol lakunk egymástól ezért arra gondoltam hogy elküldöm neki email-ben,de előbb megcsinálom egy PDF doksiba.Melyik programmal lehet? Word-el lehet ilyet?

2013. dec. 7. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:
PDF-et nem lehet szerkeszteni. Küldd el word-ben.
2013. dec. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tabaki ***** válasza:
Igen, az újabb Wordök már tudják. Ha neked még nem olyan, a Microsofttól le lehet tölteni valami kiegészítőt, egyébként LibreOffice, OpnOffice.
2013. dec. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 tabaki ***** válasza:
+OpenOffice
2013. dec. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

PDF-et szerkeszteni word-ben? Hát akkor én nagyon lemaradtam valamiről.


PDF-be nyomtatni az más, azt pl tudja a cutepdf (ingyenes) meg ezer más program. Sőt online is lehet worb-ből PDF-et csinálni.


Lehet, hogy félreértettem a kérdést?

2013. dec. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 tabaki ***** válasza:

@ 4. Lenin:

Nem hinném, csak valószínűleg tényleg lemaradtál valamiről:

[link]

Azt hiszem, a későbbiek már beépítve tudják.

Természetesen nem utólagos szerkesztésről van szó, hanem a dokumentum PDF formátumú exportjáról, mint a Libre- illetve OpenOffice-okból ismerős lehet. De Kérdezőnek ez láthatólag elegendő, nem egy meglévő PDF-et akar továbbalakítani, ha nem a saját szövegét fixálni.


Egyébként a feladatra alkalmas még a Scribus, az Inkscape és természetesen a Latex rendszer, de egy mateklecke talán nem ér meg ennyit...

2013. dec. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Lajos54 ***** válasza:

Szerintem a kérdező ugyan Wordben akarja szerkeszteni a dokumentumot, de PDF-ben küldené el. Ez, mint többen is írjátok, megoldható ugyan, és ráadásul kisebb is lesz a fájl, de mégsem célszerű, mert utána a címzett alapértelmezetten csak olvasni tudja, de nem tud vele túl sok mindent kezdeni. Tehát érdemesebb a .doc, esetleg a .docx formátum, azt lehet használni, módosítani stb.

Egyébként, a Libre Office bizonyos PDF fájlokat enged átszerkeszteni...

2013. dec. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Lajos54 ***** válasza:

Ja, és a kérdés félreérthető: "Milyen progival tudok PDF doksit szerkeszteni?"

Nem mindegy, hogy "szerkeszteni" (létrehozni) vagy "átszerkeszteni" (módosítani).

2013. dec. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tabaki ***** válasza:

Lajos54:

"utána a címzett alapértelmezetten csak olvasni tudja, de nem tud vele túl sok mindent kezdeni."ű


Én például feltételeztem, hogy éppen ez a cél: Ha az osztálytárs saját leckét akar, lesz szíves maga megírni. Ha tényleg ez rejtőzne mögötte, bájos elképzelés, de sajnos, működésképtelen. Valamit mindig lehet trükközni a PDF-ekkel is.

2013. dec. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!