Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom az Excelben...

Hogyan tudom az Excelben szűrni azokat a számokat, amelyek kerek százasok vagy 50-re végződnek?

Figyelt kérdés
2013. dec. 10. 16:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Beteszel egy új oszlopot, és beviszed az elejére:

=MARADÉK(A2;50)=0

(Ha a számok mondjuk az A2 cellától kezdődnek lefelé.)

Utána a képletet lemásolod az összes sorba.

2013. dec. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Pongyolán fogalmaztam, nem ezt szeretném. Van egy adattáblám, aminek 960 ezer sora van, ebből ki szeretném másolni egy másik munkalapra azokat a sorokat, ahol az A oszlopban lévő szám 50-nel osztható. Azt szeretném elérni, hogy ezt ne manuálisan kelljen megtennem. Amit írtál, azzal se tudom ezt megcsinálni. Én a Rendezés és szűrés-nél próbálkoztam, mert az leválogatja csak azokat a sorokat, ami nekem kell - de ott csak olyan feltételt tudok megadni, hogy pl. 61-nél kisebb, 74-nél nagyobb, de olyan feltétel, ami nekem kell, nincs.
2013. dec. 10. 17:41
 3/5 A kérdező kommentje:
Ó, rájöttem. Nem szóltam...
2013. dec. 10. 19:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, az új oszloppal ki tudod szűrni a neked kellő sorokat. :)
2013. dec. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen. Úgy csináltam, köszönöm még egyszer!
2013. dec. 17. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!