Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szerintetek mik (voltak) a...

Szerintetek mik (voltak) a Windows XP Pro legbosszantóbb fogyatékosságai, hibái az SP2 kiadása utáni időszakban?

Figyelt kérdés

2013. dec. 14. 15:44
 1/9 P.O.C. ***** válasza:
90%
Ø
2013. dec. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az xp az eddigi legstabilabb windows, nem tudom miről beszélsz.
2013. dec. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Több gépen, sokféle feladatra használtam már SP2-es XP-t (Home Edition-t és Professional-t is). Különösebben zavaró hibákat, hiányosságokat nem tudok mondani. Működik rendesen, teszi a dolgát (van ahol a mai napig).
2013. dec. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Internet Explorer 7 és 8. De aki más böngészővel használja, azoknál nincs hiba.
2013. dec. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2007 óta használtam XP Professional SP2-t, aztán SP3-t. Az IE csak volt, de nem használtam, Mozilla Firefox, később Chrome böngészővel semmi gondom nem volt vele.

Ezen a gépen Windows7 van, fulladjon meg, aki kitalálta a szuper rendszergazdai marhaságot és az okoskodásait. Sokkal rosszabb, mint az XP.

2014. jan. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jó rendszer volt annó. Szerettem meg minden de aztán mikor átváltottam Vistára aztán késöbb 7-re és már annyira megszoktam ezeknek az újabb Win-k kezelését h az XP használata már kényelmetlen, nem áll kézre, néha már idegesítő 1-1 hiányosságai. De ezek csak az újabb windows-ok megszokása után, mikor még azt használtam a legjobb rendszer volt, most viszont már semmi pénzért nem térnék vissza és nem is ajánlott, áprilisban lesz a temetése.
2014. jan. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

jaja, sztm is a legjobb rendszer volt..kár hogy áprilisban leáll a támogatás..

de hát 13 éves szoftver, lejárt az ideje :)

2014. febr. 25. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát azért kétlem, hogy teljesen lejárt volna az ideje. Cégeknél még használni fogják egy darabig és azokban a háztartásokban is, ahol a gép nem bírja el a 7-et. Így fogom én is használni az xp-t még kb. 3 évig.
2014. febr. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1. Beraksz egy CD-t, amin autorun.inf fájl beállítja a sajátgépben megjelenő ikont. Az ikon meg is jelenik rendesen. Kiveszed a CD-t, beteszel egy másikat, ami hasonlóan működik. Az ikon fájljának neve ugyanaz, de a kép más. Nem tölti újra, a korábbi ikon jelenik meg ismét.


2. Ha valamelyik alapértelmezett témát elállítod, akkor a menük fejlécén fura, halvány, szürkésfehér csík jelenik meg. Akkor is igaz ez, ha saját témát használsz. Oka, hogy többé arra a kis részre az uxtheme.dll elfelejti rátenni az XP stílust.


3. Az XP-ben anno reklámozott ún. .NET passport szolgáltatás a legritkább esetben működött, az esetek többségében nem tudott bejelentkezni egyébként teljesen normális live fiókokba.


4. Csúnya figyelmetlenség XP home esetén, hogy telepítéskor nem kér rendszergazda jelszót, így ha valaki ennek nincs tudatában, és utólag nem állít be valamit, dupla ctrl+alt+del segítségével bárki átléphet a szöveges bejelentkező felületre, és beléphet az admin fiókba jelszó nélkül. Onnan azt tesz, amit akar.


5. Még egyszerre élt az XP SP2 és a Vista, amikor utóbbi újabb NTFS verzióját az előbbi nem tudta rendesen kezelni. A megosztott partíciókban a fájl- és mappanevek rendszeresen csupa nagybetűssé váltak, elvesztek belőlük karakterek stb.


6. Az XP-be az SP2-vel bekerült, és a mai napig bent van egy bugos Intel IDE driver. Csak kevés chipset/alaplap esetén van ez használatban, de ha mégis, akkor fejfájást okozhat. Amíg minden alapjáraton van, addig nincs gáz. Ha az FBS-t akár 1MHz-cel megemeled, a rendszer nem bootol. Az Intel saját, frissített driverének telepítésével megoldható. A hiba egyébként tovább jutott a Vistába és 7-be is. XP SP1-ben és alatta még tökéletesen működik.


7. Ha XP alatt felrakod a .NET 4.0-ás verzióját, akkor egészen addig, amíg nincs minden egyes assembly megfelelően fordítva és gyorsítótárazva, addig minden rendszerinduláskor a hálózat csak percek alatt képes elindulni.


8. Az XP frissítéseként érkező IE8 a mai napig elfelejti néha a címsort és az eszköztárat megjeleníteni. Helyette "átlátszó" sáv van, ami semmilyen kattintásra nem reagál.


9. Az XP hivatalosan nem tud natív módon DVD-t írni, csak CD-t. Ennek ellenére bizonyos lemezek (pl. DVD-RW) írását megkísérli, mivel CD-nek hiszi őket. Az írás persze sikertelen lesz.


Biztos jutna még eszembe egy-két szépség, de most nem fárasztom magam. Legyen elég annyi, hogy aki fentebb nulla hibát írt, az nagyon nem gondolta végig, vagy csak fészbúkozásra használta.

2014. márc. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!