Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért van ez shape keynél...

Miért van ez shape keynél blenderben?

Figyelt kérdés

[link] itt a kép.


A face-nek található több shape key-e. Miért lila és, hogy lehet ilyet megcsinálni? A másik...... A kör kényszeríti a szemet mozgásra, a háromszöb a szájat, ennek mi a neve és hogyan lehet csinálni?



2013. dec. 17. 19:21
 1/5 tabaki ***** válasza:
Linkelhetted volna a kép származási helyét is, hátha ott több az információ. A Shape Key-khez driverek vannak rendelve (a csúszkán jobb gomb, Add Driver), de hogy ezeket mire és hogyan használja, az a számomra nem derül ki. Valószínűleg ezek vannak valahogy kapcsolatban a kis körrel és háromszöggel.
2013. dec. 18. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tabaki ***** válasza:
100%

A félkómában megejtett hozzászólásomból talán nem derül ki, hogy az értékek a driver hozzáadása miatt lilultak be. Az az igazság, hogy sohasem használtam még drivereket, nem is vagyok tisztában a szerepükkel. Erre a fajta használatukra még példát sem találtam. Ha jobb az angolod, mint az enyém, innét indulva talán földerítheted a témakört:

[link]

2013. dec. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. dec. 18. 18:25
 4/5 tabaki ***** válasza:

Na, tehát a lényeg, hogy a Shape Key vertex-pontjait külső tárgyak helyzetéhez is lehet igazítani. A Graph Editor Drivers panelén tudod megadni, hogy a driver melyik tárgyhoz igazodjon.


A gyík nem hagyja linkelni, másold be a címeket:


Egy okos bemutató:

www.youtube.com/watch?v=o4qYHNA_x4Q


Egy bugyuta próba a fenti tutoriál nyomán (lassú letöltés és megnyitás a lejátszóval):

data.hu/get/7223472/majom_00_0001-0240.mp4

2013. dec. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
NAGYON KÖSZÖNÖM :) !!
2013. dec. 19. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!