Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért utálják sokan a Google-t...

Miért utálják sokan a Google-t és a böngészőjét?

Figyelt kérdés
Bár van saját véleményem erről a kérdésről , de érdekelne mindkét fél (google mellett és ellene) véleménye. Nekem sokan mondták már hogy a "chrome rossz , mert adatokat gyűjt rólunk" stb. Valamennyi igazság biztos hogy van ebben , mert különben nem tudna ilyen dinamikusan fejlődni a google. A böngészőhasználatban pedig szerintem a "jövő" a Google Chrome , mivel gyorsan nő a részesedése , ráadásul lassan már az összes böngésző webkit alapú. Az Opera idén cserélte le a motorját webkit-re , és hallottam hogy a Mozilla cégnél is tervben van hogy kidobják a Firefox motorját és webkitre cserélik. A "kémkedésre" visszatérve pedig szerintem a többi böngészőn keresztül is ugyanúgy tud "kémkedni" , talán csak akkor nem ha nem használunk semmilyen google szolgáltatást. Ha valamit nem jól gondolok légyszíves javítsatok ki.

2013. dec. 20. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Google: A kémkedéssel van némi bajom, bár tudom, hogy Gmailen keresztül egyébként is megteszik. De azért az előzményeimet inkább ne ismerjék, ha nem muszáj.


Chrome:

1. Az elérhető reklámblokkolók képességei kb. tizedannyiak a Firefox alatt futó Adblock Plushoz képest, element hiding helper pedig nincs is.


2. A free download manager nem működik szépen a Chrome-mal. Tudomásom szerint egyik download manager se.


3. Nincs about:config


4. Integrált Flash


5. Régebbi gépeken sokkal lassabb, mint a Firefox


6. Túl rövidek a tabok


7. Erőlteti a Google accountos bejelentkezést -> még egyszerűbb/további adathalászat


8. Nem tud addonokat és azok beállításait syncelni


9. Nem lehet a letöltéseket külön kis ablakba tenni -> bár ezt most irtották ki a foxból is az idióták...


10. Ha nincs kint a bookmarks toolbar, akkor a sima könyvjelzőket se lehet azonnal elérni -> ez nagyon durva!!!


11. Sok tab kezelése nehézkesebb


12. Az addonok nem tudnak normálisan beépülni a context menübe


Az egyetlen kizárólagos előnye a Chrome-nak az, hogy ezt az oldalt (a GYK-t) normálisan jeleníti meg linux alatt, míg a Firefox esetén túl nagyok a betűk. Nem használok elég gyakran linuxot (se ezt az oldalt) ahhoz, hogy ez mérvadó legyen a többi ellenében.

2013. dec. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A google megfigyeléseit azért nagy arányban el lehet kerülni, és ennek csak az első lépése, ha nem használsz chrome-ot. Rengeteg letölthető add on van, amivel blokkolni lehet a megfigyeléseket. A másik pedig, hogy a google nem azért kémkedik, hogy jobban fejlődjön. A Microsoft, az Apple és Facebook sem azért kémkedik. Mert kémkednek azok is, ne legyenek illúzióid. Ezek a személyes adataidat kiszolgáltatják az üzleti szférának és a kormányoknak is.


És ez nem összeesküvés elmélet, hanem kőbe vésett tények.

[link]

[link]

2013. dec. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát igen , a róka szerintem is jobb. A laptopomon XP van és ahhoz képest elfogadható a sebessége , bár a chrome is elmegy , de valahogy mégis ellenszenves nekem az a böngésző>> fapados , pedig sok google szolgáltatást használok
2013. dec. 20. 19:34
 4/8 A kérdező kommentje:
# 2: Várható , az összes ilyen tömegek által használt weboldal "kémkedik
2013. dec. 20. 19:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Sajnos ez a hatalmas adatszivattyúzás a neten már elkerülhetetlen és épp a legnépszerűbb alkalmazások élnek (vissza) leginkább ezzel a lehetőséggel. Én régóta Chrome-ot használok, főleg a millió könyvjelző és jelszó szinkronizálása miatt, ráadásul 5 gmail fiókom is van, úgyhogy nyitott könyv az életem a Google számára. Vannak aggályaim ezzel kapcsolatban, és az miatt is, ahogy próbálnak meggyőzni mindenkit arról, hogy ezt csakis kizárólag a Te érdekedben tesszük, mert ez NEKED jó, pedig ez nem így van. Árucikkek vagyunk mind. Sajnos már szinte minden böngésző WebKit motort használ. Esetleg még a Google kereső DuckDuckGo-ra cserélésével lehet nyomtalanul keresni, de ez már a fent említett adathalmazhoz képest elenyésző információ bárki számára.
2013. dec. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az opera 12-es verziója presto motort használ , az volt csak az igazán független böngésző. Szerintem.


Én ugyan nem használok Chrome-ot hanem az egyik alváltozatát a Comodo Dragont. Mivel ez egy biztonságtechnikai cég , így elhiszem hogy biztonságosabb mint a chrome. Továbbá ELVILEG azon a browseren keresztül nincs "kémkedés". De nekem ez kissé ellentmondásos mert attól hogy hogy a chrome-ot átmaszkírozzák comodo dragon névre attól még chrome marad...

2013. dec. 20. 19:48
 7/8 anonim ***** válasza:

#1-essel értek egyet, sajnos a Google kémkedik, adatokat tárol a felhasználókról és azokat felhasználva üzletel. De van más is:


Az is bűzlik, hogy olyan dolgokat csináltak, amit senki más nem tehet meg, mégis él és virul a cég. Pl. a Google Books rengeteg könyv tartalmának jelentős részét nyilvánosan elérhetővé tette, amihez a szerzők, jogtulajdonosok nem járultak hozzá. Ilyen méretű jogsértéseknél nagy nyomozások, bezárások, ellehetetlenítések vannak, de náluk nem...


A Streetview is enyhén szólva aggályos. Az, hogy mindezt komolyabb ellenállás nélkül viszik végbe, az nekem azt sugallja, hogy élvezik a világ legnagyobb hatalmának feltétlen támogatását, hacsak nem azonosak vele. Ott pedig csak egyféle megfontolás létezik: bármit a hatalomért.

2014. aug. 10. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 csacsi2 ***** válasza:
100%

Sajnos a google böngészőn kívül is ott van minden oldalon! Itt is. google-analytics.com! Az analytics -et nem kell túlmagyarázni...

[link]

Ha blokkolod sok oldalon sokminden nem lesz haszmnálható pl a chat, de én inkább blokkolom!


1# firefoxhoz a download statusbar kiegészítőt használom. Egy ideig nem volt elérhető de új néven van ismét S3.download statusbar néven

[link]

s3 -nak a fordítója is nagyon jó mindent fordít, még a környezeti menüt is és van olyan is amivel a környezeti menü elemeit el tudod tüntetni, átírni /s3.menu wizard)...!

Ez is nagy előnye a chrome hoz képest, hogy nincs olyan kiegészítője amivel ne lehetne bármit megoldani

azzal meg teljesen egyet értek ,hogy régi gépeken nem működik jól, nekem sokszor sok bajom volt vele. Chrome-ban amúgy át lehet váltani a beépített flash-t az adobe-ra, ez nem gond. viszont hardverkompatibilitás miatt nekem állandóan összeomlott és nem volt olyan gyors mint akinek újabb gépe van.

Csak meg kell nézni a kérdéseket itt az oldalon milyen jelentéktelen hibákkal küzdenek sokan.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=chrome+hiba

Természetesen mindegyiknél van hiba és ez főleg a felhasználón múlik, de a chrome-nak igazán gyerekes bajai vannak .


Dragon meg azért biztonságos (többek között ők tudják jobban) mert secure dns-t használ, de a dns beállítható a többi böngészőben.

A védelmet meg senki ne a böngészőtől várja, az nagyon kevés! Van megfelelő védelmem így inkább a biztonságot kikapcsolom a programokban (java,flash,böngésző víruskesesése). Egyetlen biztonság van a böngészőmben az a noscript. Azért is jó mert vannak oldalak amik szkriptek révén sokmindent megoldanak a nevedben. elég egy képre klikkelni és már likeoltál valamit, persze ez csak egy egy "izé", sokkal veszélyesebb scriptek is futtathatóak.

[link]

Adblock is hasznos bár rengeteg memóriát emészt fel, de az element hidding helperrel blokkolom pl a google szkriptjeit is.


Mozzila nem fogja kidobni a gecko-t, mint az opera nem fog motort váltani. Az operát azóta nem használom...

kémkedésre visszatérve nem kell túl nagy hangsúlyt fektetni rá, mindegyik veboldal ahol adatokat adsz meg az fel is használja azokat (pl.:spamek). minden oldalon érdemes elolvasni az adatvédelmi szabályzatot, nem szabad kétes helyekre regisztrálni és az oldal beállításaiban körül kell nézni (pl facebook -nál kereső találatok eltávolítása (google)). Valahova ahol nem szükséges a személyesség és nem annyira fontos ha megszünik, érdemes ideiglenes emailt használni

[link]

Megfeleő védelem kell, kerülni kell a toolbarokat és hasonló kockázatot rejtő kiegészítőket, felkell tenni jó vírusvédelmet, tűzfalat, amit be is kell állítani (pl. veszélyes alkalmazások) néha lefuttatni egy malware írtót (malwarebytes), és annyi.

aki jobban akarja magát védeni az immunizálaj hosts fájlját

[link]

kerülje a kétes oldalakat (MYWOT- kiegészítő is)

[link]

vagy csak ellenőrizze az oldal megbízhetóságát:

[link] en/scorecard/www.gyakorikerdesek.hu

Letöltéseknél ha téves riasztás gyanús akkor ne egyből a vírusírtót tiltsd, töltsd fel a virustotalra és 57 vírusírtó eredményéből következtess!

[link]

soha ne adj meg személyes adatokat (kivéve ha hivatalos ügyeket intézel a neten) és figyels oda hogy az oldal biztonságos ssl-t használjon. Ne hagyj nyitott portokat, ellenőrizd a tűzfalad:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


windows biztonságról most nem ejtek szót pl a távoli rendszerleíró tiltása...

Röviden a biztonság legkevésbé a böngészőn múlik

Kinek melyik böngésző fut jól a gépén (kompatibilitás)

ki mennyire figyel a részletekre

2014. aug. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!