Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen op. Rendszert javasolto...

Milyen op. Rendszert javasoltok egy Asus eee 700x netbookra?

Figyelt kérdés
A probléma az, hogy csak 2 gigabyte merevlemezzel rendelkezik, ezért pl a ubuntu, easypeasy nem megoldás sajnos, mivel ezek igénylik a min. 4 gigabyte-ot.
2009. nov. 26. 01:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát ez a legmocsokabb netbook ami létezik, semmire sem jó, de cserébe ahhoz elég drága. Még csak az SSD-t sem lehet cserélni. Amúgy alapvetően Xandros való rá (viszont az nem ingyenes) de mindent megeszik, BSD-t, Solaris-t, Linux-ot, Syllable-t meg még az Androidot is.
2009. nov. 26. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A Syllable-t innen le is töltheted: [link]
2009. nov. 26. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Tiny Xp Rev 9

nekünk ez vált be.kipróbáltunk előtte párat :)

2009. nov. 26. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg van a gyári Linux CD ha kel felrakom valahova.De egy ismerősöm rakott rá XP csak nem tudom milyet.
2009. nov. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Nekem is ilyen netbookom van, és hagyományos XP-t tettem rá, 1,5 GB-ot foglal el, programokat memóriakártyára telepítem.
2009. nov. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket, próbálkoztam párral. Utánajárás után a Tiny XP Rev 09 tetszett meg a legjobban, de nem sikerült normális telepítőt kreálnom pendrive-ra. Van erre esetleg valamilyen progi?

A normál Xp nem fut lassan? Elsőként zártam ki, de ha használható mindenképpen megpróbálom.

2009. nov. 29. 23:04
 7/8 anonim válasza:
nem vészes a normál xp, lényeg hogy ne legyenek terhelő programok telepítve amik bootoláskor elindulnak. Mire használnád a gépet? mert nekem netezésre, msnezésre, programozásra, tökéletes. Még dos-os játékok is futnak emulátorral :P
2009. dec. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az Xp ötletet, usb-s telepítőt hoztam létre, tökéletesen működik, és meglepően gyors is. Természetesen én is csak internetet Office eszközöket, adobe readert használok. 3 féle ubuntu-telepítettem a gépre, egyik se vált be, 2 nem is fér föl a 2 gigás ssd-re (pendriveról meg lassan dolgozik...) A tinixp-t nem sikerült feltennem usb kulcsra normálisan, így az is kiesett. Az Xp jól működik, hazsnálható a gépen. Még egyszer köszönöm mindenkinek!
2009. dec. 2. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!