Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Kérdezni szeretnék, hogy...

Kérdezni szeretnék, hogy miért kap kékhalált a gép a processzor felhúzásánál. Ram voltot emeltem és a proci vcore voltot is emeltem de mégis kékhalált kap? Processzor: Intel Celeron E3400 2.60 Ghz mostani:3.1 Ghz Alaplap:ASRock G41M-VS3.

Figyelt kérdés
Nem olyan kérdéseket várok, hogy vegyél új procit meg válts AMD-re mert tudom ,hogy milyen mind a kettő processzor.
2013. dec. 25. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Miért????


1. Gyenge proci, nem tuningra való...

2. Ha túlhúzod tönkre is mehet...

3. A tuning mindig kockázatos...

4. Látszik hogy nem értesz hozzá...

2013. dec. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Érteni értek hozzá csak nem tudom a processzor tűréshatárát.

De szerintem az alaplap BIOS-a nem engedi

Nem hiszem hogy tönkremegy mert nagyon jól viseli csak akkor kap kékhalált ha NAGYON felhúzom.

Teszteltem Pentium 1,2,3,4-es modelleket és azoknak semmi gondjuk nem volt. Nyugodtan felhúztam 4,5Ghz-re.

Láttam már Celeront 5 Ghz-n futni.

2013. dec. 25. 14:32
 3/6 anonim ***** válasza:

"... akkor kap kékhalált ha NAGYON felhúzom"


Akkor mi a kérdés?? Nem is értem miért reklamálsz a kékhalál miatt, mikor eleve nem rendeltetésszerűen használod a géped...

2013. dec. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sok keresés után ráleltem a hibára.

2 is van az op. rendszerem hibás verziójú és az alaplapom nem engedélyezi a thuningolást.

Ennyit kellett volna mondani... de igaz, hogy lusta voltam keresni..

2013. dec. 25. 17:53
 5/6 anonim ***** válasza:

"... az alaplapom nem engedélyezi a thuningolást. "


Ha értenél hozzá, akkor egy ilyen alapvető infót tudsz vagy rákeresel, érdemes-e nekiállni.

2013. dec. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Imádom ,hogy idézgetsz a mondataimból le lehet állni megvan a probléma. Nem kell mondogatni hogy ehhez nem értek meg ahhoz eleve autószerelő vagyok egy OKJ-s számítástechnikával.

Most én se kérdezgetek hogy egy 1920-as Indian-hoz miért kell dekompresszor szelep.

Nem kell a komment megvan a megoldás.

2013. dec. 25. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!