Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Google SketchUP miért szaggat?...

Google SketchUP miért szaggat? Miért nem reagál?

Figyelt kérdés

elég erős a gépem, sok embernek ez a hibája olvastam, de sehol sincs válasz!

a program tökéletesen működik, nem akad, addig amíg nincs vagy 20 modell a terepasztalon, amit letöltöttem.

pl. csináltam egy falurészt, 3 házat töltöttem le, töltöttem bele fákat, bokrokat, 4 autót a warehouse-ből, és ez miatt szaggat.

Ahogyan forgatom a képet akkor csinálja nem megy simán mind az elején.

És ha mentem akkor 3 percig kell várnom mert nem reagál.

Minél több modellt használok annál lassabb, laggol, lefegy.

Mi lehet a hiba? köszönöm



2013. dec. 26. 21:58
 1/7 A kérdező kommentje:

a beállításokat átvizsgáltam alaposan és nincs semmi beállítás a felbontások vagy valami ilyennel kapcsolatban.

Tudom hogy a sketchup nem arra van hogy 1 akár több hektáros területen dolgozzak.

néha nem is számít a nagyság!

van hogy csak egy kis kertet csináltam, letöltöttem sárgarépát meg kukoricát, beraktam a földbe kb. 200 darabot és akkor már szaggat. de ha kitörlöm akkor rendesen megy. autóknál ugyan ez, csináltam házat, nem szaggat, betettem vagy 15 féle sport autót, már nem lehet megmozdulni...

2013. dec. 26. 22:02
 2/7 |Orfeusz| ***** válasza:

Az a helyzet hogy a warehouse modellek nagyon részletesek, többször annyi adat van bennük mint mondjuk egy házban amit te építesz. Így elképzelhető hogy annyi vektor kerül bele amennyit már nehezen kezel.

Mit takar az az erős gép? CPU és GPU milyen benne?

2013. dec. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ

sztem is ez lehet a baja amit irtál! lehet nagyon részletesek a modellek.

az erős gépet úgy értettem hogy amikor vettem akkor volt erős :D windows 7 i5, 4 GB ram.

a mai napig vitt mindent full grafikán akadás nélkül.

a NFS MW2 már nagy volt neki meg az Assassin's Creed IV Black flag. ezeket már nem élvezet játszani mert egy kicsit akad ha sok elem van előttem a látómezőben :(

de sztem egy ilyne fajta sketchup alap programnak mennie kéne

2013. dec. 26. 22:10
 4/7 anonim ***** válasza:

Tévedsz. Megveheted a legjobb 3D videokártyát a gépedbe, egy fostaliga lesz vele az összes tervezőprogram. Gyakorlatilag használhatatlanok erre.

Az nVidia külön videokártya szériát tart erre fenn, quadro a nevük, és ennyi a különbség:

http://www.youtube.com/watch?v=phZ3XMfzL5I


Viszont ezekkel el kell felejteni a játékot. Ezek munkaeszközök.

2013. dec. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
értem
2013. dec. 26. 22:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Valódi ok hátterét nem tudom mi lehet.

Én arra gyanakszom, hogy a sketchup sok korszerűbb dolgot nem használ ki. Pl: több processzor, 64 bit-es rendszer, stb. Sketchup csak 32 bites ezért 4Gb ramnál többet nem is tud használni/ címezni (ezt az informatikusok jobban tudják). Hiába van két vagy több magos processzorod abból csak egyet használ. Talán csak a gpu-n kell változtatni, de ott is csak annyit, hogy minél magasabb legyen az opengl támogatottsága, mert viszont azt ki használja. Legalább is én ezt vettem észre.

2014. jún. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

vettem gépet még tavaly.

Titan X kártya, 6 magos proci, 32 GB ram, Win10.

Ezt figyeljétek:

Ugyan az a probléma mint a régi gépemnél.


Ha a letöltött modellnél sok a "Polygon", vagyis mondjuk egy bokor 26 000 Polygon-ból áll, akkor már maga a bokor is laggol egy üres terepen.

DE MI A ....ért? fogalmam sincs, ilyen brutal gépen nem szabadna akadnia ennek.

2 dolgo lehet:


- Nem használ annyi RAM-ot, VRAM-ot, magot amennyi kellene.

- Szarul van optimalizálva a program, de aszt nem hinném mert évek óta nyomják az ipart


ha valaki van aki ezt olvassa és rájött mit kell csinálni, légyszives irjon

2016. nov. 25. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!