Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehetne feltelepíteni?

Hogy lehetne feltelepíteni?

Figyelt kérdés
Vettem egy új Asus notebookot nincs rajta alapból op rendszer viszont, kaptam hozzá egy lemezt amit nem tudok megfejteni,mivel csak annyi információ van rajta hogy csak windows 8 64 bit-hez jó.Kiírtam a windows 7 64 bitet,a windows 8 64 bitet semelyikkel se ment mert következőnél megáll: amikor a partíciót kéne választanom nem engedi semelyikre (2 van). Ha bármelyikre rámegyek azt írja ki hogy MBR partíciós táblát tartalmaz és csak GTP lemezekre telepíthető a windows.Ha valaki bármilyen segítséget tud kérem írja le!

2013. dec. 28. 03:07
 1/4 anonim ***** válasza:
töröld a partíciókat, majd készíts újat
2013. dec. 28. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Irj ki valamelyik havernál egy live CD-t, amivel a particiókat elkészitheted. Ilyen pld a "G parted live, esetleg az Ultimate boot, vagy a Comodo rescue disc.
2013. dec. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amit a laptophoz kaptál az a laptopod driverei de csak a Windows 8 64 bites változatához jó. Sajnos nem szeretik az összes windowshoz legyártani a driver lemezt. Ilyenkor a gyártó honlapjáról kell leszedni. Sajnos nemegyszer előfordulhat Asusoknál meg pláne, hogy a Windows 7-et egyáltalán nem is támogatja. Tehát elsőkörben menj fel ide:

[link]

írd pa a laptop pontos típusát és nézd meg van-e windows 7-hez is driver, amennyiben win 7-et akarsz rá rakni. Ha a laptopodban 4 GB ram van, akkor célszerű a 64 biteset. Szóval ha wan win 7re driver örül leszed mondjuk pendrivera egy másik gépen pl havernál ha otthon nincs a háztartásban másik működő gép. Utána szerzel egy windows telepítő lemezt, bebootolod törölsz minden partíciós táblát tehát ehhez nem kell külön program, újrapartícionálod. Ha nem tudod mit hogyan mennyit, akkor a windows csinál magától egy boot partíciót meg egy C-t. Ezen általában csak a jobban hozzáértők variálnak. Majd windows telepítés utána driverek feltelepítése, aztán jöhet a többi program amit használsz. Először egy vírusírtót célszerű, de lehetőleg ne a microsoft félét.

2013. dec. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De van windows 8 64 bit telepítő lemezem.A gond az hogy nem tudom a partíciót újra csinálni GTP-be.
2013. dec. 28. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!