Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A rendszerleíró adatbázis...

A rendszerleíró adatbázis karbantartása lehetséges?

Figyelt kérdés

Sok programot kipróbáltam már, ami kitakarítja a rendszerleírót. Nos tulajdonképpen van okom félni tőlük, nem egyszer telepítettem már újra emiatt, de ha hagyom a fenébe a bázist, akkor előbb-utóbb meg azért lassul be a gép. Esetleg valami egyszerűbb megoldás rá? Azért kérdezem, mert most szeretném újratelepíteni a gépem fél év után (eddig még nem krepált be havi 1 tisztítástól, igaz most nem is nagyon telepítgettem).


Előnyös lehet, ha magam tartom karban az adatbázist? Macerás dolog igaz, de megtanulható az is, csak az a baj, hogy időigényes is...


2013. dec. 29. 22:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Windows7: Startmenű/Keresés a programokban: regedit. És máris látható a Registy (rendszerleíró adatbázis). De a Ccleaner abban is tud takarítani, ha úgy állítod be.
2013. dec. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 SimkoL ***** válasza:
Wise Registry Clenaer. Még össze is tömöríti, tökéletes. Ja és választható a magyar nyelv. Nekem eddig ez vált be legjobban.
2013. dec. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mármint magad akarod kézzel kigyomlálni a registyt? Elég lehetetlen vállalkozás, a semmitmondó nevekből nem lehet kitalálni hogy az adott bejegyzés mit okoz, mikkel áll kapcsolatban. Ha pedig mégis sikerül kigyomlálni 1-1 sort, 10 bájttal előrébb vagy a 300 megás csomagban.


Ha programokkal sikerül is 10-20 megát lecsípni, számottevően nem fogja gyorsítani a rendszert mert nem tölti be a full registry-t a memóriába.


XP-vel még nekem is voltak ilyen párhavonta-újratelepítős problémáim, 7-essel megszűntek.

2013. dec. 30. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!