Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudnátok mondani nekem olyan...

Vulkanjoe kérdése:

Tudnátok mondani nekem olyan szoftvereket, amelyek javítanak a gép teljesítményén?

Figyelt kérdés
Hallottam olyanról, hogy GPU Boost (ami a ramot gyorsítja), de nem vagyok benne bíztos, hogy mindegyik fajtához kompatibilis lenne. (Jobb félni, mint megijedni :D)! Tehát, amire szükségem lenne az pénz (na jó, csak viccelek! :D ), valójában kell egy ram gyorsító progi (nekem van 6 GB - 3x2Gb DDR3), kell valami tuning program egy Ati Radeon HD 4850-es grafkártyához, meg még az Intel Core 2 Duo E8400-as procimhoz. Eddig hogy lekopogjam vitt minden játékot fullon, de tavalytól kezdve egyre több olyan game kerül ki a piacra, (ami persze jó) hogy muszáj kicsit visszavenni a max beállításokból. Hardverileg nem nagyon szeretném, sőt, nem is nagyon mernék belepiszkálni, de szoftverileg úgy vélem, egy kis + az sosem árt. Nem akarok én mindent max-ra húzni, csak egy kicsit erősíteni rajta, már ha lehet. Ti mi(ke)t javasoltok?
2013. dec. 30. 07:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Minden ilyen program csak elvesz a teljesítményből és nem hozzáad.
2013. dec. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Linux.
2013. dec. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Osynho ***** válasza:

Tuningolni biosból kell, illetve vga esetében pl A catalyst Centerből. Ramot tuningolni egyébként kb felesleges.


Ez a gép milyen játékot és milyen felbontáson vitt maxon?

2013. dec. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
DmC 5, Far Cry 3, Splinter Cell Blacklist, Assassins Creed 1,2, Mortal Kombat Komplete Edition, Tomb Raider, Hitman: Absolution, és még sorolhatnám. Hiszed vagy nem, fasza gép ez, nem kell úgy lenézni. A BF3, AC3, Batman AC, jah, és a GTA 4 kivételével eddig mindent maxon vitt! :D :P
2013. dec. 30. 13:10
 5/8 Osynho ***** válasza:

Dehogy nézem le, volt 4830-asom, a 4850-es főlé húzva és tudom mire képes. Nem max grafikára való. Persze felbontást nem írtál, így kicsit felemás az eszmecsere.


"Eddig hogy lekopogjam vitt minden játékot fullon"


Far Cry 3, Bf4, Crysis 3 megvolt?


A vga-t érdemes húzni leginkább, kb 20% még biztos van benne, aztán az E8400 is szereti, ha cibálják, 3,6-4ghz sima.

2013. dec. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jah, igen, a felbontás 1920x1200 24"-es moncsi! A Far Cry 3 még ment simán, a Crysis 2-nél meg laggolt egy kicsit mikor nagy tűz meg robbangatás volt szanaszét, a Crysis 3-at még nem szedtem le, kicsit uncsi már a széria, meg úgy véltem, hogy ott van a gépigénye a BF4 körül, így utóbbit is beleértve eddig még elodáztam őket. Most az Assassins Creed 4-et töltöttem le, újév után nekilátok, és pont ez a játék miatt adtam arra a fejem, hogy kicsit fel kéne pörgetni a gépet (csak valami miatt nem nagyon merem). Attól félek hogy nem fogja bírni a gyűrődést. Pontosan nem tudom, de már több mint 5 éve megvan a gép, félek kezd berozsdásodni! :D Mellesleg a procit hol tudom felnyomni 4 ghz-re? Biosban? Tuti nem lesz baj? Nincs vmi olyan progi, ami kimutatja h "meddig húzhatom az íj húrját"?
2013. dec. 30. 20:06
 7/8 Osynho ***** válasza:

Tehát azt állítod, hogy egy alap órajeles E8400-el és HD4850-el fullon, tehát MINDEN beállítást maximálisra állítva játszhatóak ezek a játékok 1920x1200-as felbontáson? Mert akkor neked egy csoda géped van! :D


Nem, a proci tuningolást biosban kell elvégezni és minden proci és konfig más. Kísérletezés után lesz meg a jó beállítás. Nem árt hozzá érteni és akkor nem lesz baj.

2013. dec. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen! Ezt állítom! :) Mint mondtam, mindent vitt, kivéve amit nem (de ugye azokat leírtam)! Kül nem értem miért olyan meglepő ez? Jah, amúgy az uccsó komid felkeltett bennem egy kérdést. Én eddig azt hittem, hogy a felbontás az csak azért van, mert mindenkinek más méretű képernyője van. De ezek után jól sejtem, hogy pl ha vkinek van egy 27"-es moncsija, akk neki 1920-tól nagyobb felbontást is mutat a beállításokban?!Am tudod -e, hogy a Catalyst Control Centerben a Teljesítmény - Over Drive miért tűnt el? Tegnap még piszkálgattam, ma már ha rákattintok eltűnik a menüből.
2013. dec. 31. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!