Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért esik le 10 fps-re...

Tomeek1988 kérdése:

Miért esik le 10 fps-re játékközben a gép teljesítmény, mikor ezt nem indokolná semmi?

Figyelt kérdés

A lényeg , hogy megfogok örülni :D

Szeretem kipörgetni az új játékokat és ezért 5 évenként beruházok egy új gépre most is így tettem körűbeül egy héttel ez előtt.Nagy elvárásaim voltak a géptől noha nem több százezerért vettem de azért ígyis jóval 100 fölött volt.

A problémám , hogy bármilyen játékot elindítok legyen szó egy 2010es maffia 2 ről vagy egy 2013 évvégi battlefield 4 et és szaggat a játék persze nem kockákból áll a kép de látszik , hogy nem az igazi.A fő megdöbbenésem az pedíg most volt meg , mert leszedtem a 3dmark 11 et és konkrétan átlagosan 10fps állapított meg.És egyáltalán nem értem , hogy miért , kérem aki nálam egy kicsit okosabb az segítsen!!!!

Gép> AMD FX-6300(AM3+)(6 mag és alap 3.5Ghz húzható 4.1Ghz-ig)

AALAPLAP Asus M5A97 LE R2.0

8GB RAM ami 1660Mhz fut.

1 Terra vinyó

Saphire Hd 6670 1gb ddr5 4000MHZ videókártya

500w táp.

Elég régóta gépezek de erre most sehogyan sem találok megoldást.Nem melegszik a gép , mert töbször is megmértem lézeres mérővel de programmal is (aida64)több óra játék alatt se közelíti meg a kritikus hő fokot tehát az sem lehet.Természetesen az összes illesztőprogram fel van telepítve és igen mindegyikből a legujabb már azt is átböngésztem , hogy nem-e ütközhetett össze két program de nem szóval lassan kezdek kifogyni az ötletekből.Tudom , hogy nem a világ legerősebb gépe és tisztában vagyok vele , hogy nem fogok tudni vele 100fps el játszani 1080p-ben DE amikor low grafikára rakok mindent és már 1024 es felbontáson van és úgy éri el a 30fps-et , akkor elkezd lüktetni a halántékom :D Ami miatt meg végképp érthetetlen a dolog az az , hogy két játék full fullon megy akadás nélkül de kb 20 ból!(f1-2013 1600*1200 minden akadásra húzva,,,soha nem esik 55 fps alá,illetve érdekesség , hogy a battlefieldet le kell húznom minimumra , hogy élvezhető legyen ami szerintem szebben futott a régi 2 magos gépemen de a Call of dutty ghost az meg megint csak 1600*1200 ban minden highon és 8* szűrésen minden onra álítva és Gyönyörűen akadás mentesen megy.Minden meglátást minden észrevételt nagyon szépen köszönöm előre is.


2014. jan. 2. 05:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindezt azért csinálja,mert gyenge a videókártyád!

a többi cucc nem rossz,de cseréld a kártyád.

2014. jan. 2. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


Ezen is szaggat a bf4 fullon,és igy már tudod viszonyítani a tiédhez.


a 7870 már full grafikán játsza!!!

2014. jan. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen nekem is egyre jobban gyanús ez a kártya megpróbállom vissza vettetteni a boltal és , akkor veszek egy erősebbet kíváncsi vagyok , hogy van-e ilyen...ha nincs az kellemetlen lesz , mert ügye azt is most vettem.....Köszönöm , hogy megerősítettél....ez a 3dmark11-ben ez a 10fps amit elért az nevetséges ha valóban ez a maximum , amit tud , akkor egy ft-se ér nem , hogy 21.000t......
2014. jan. 2. 13:30
 4/4 A kérdező kommentje:

Gondoltam megírom , hogy mi volt a problémám.Persze , hogy a videó kártya én még abban a hitben éltem , hogy a mai napig jónak számít egy 1gb videó kártya hát ezek szerint ma már ez nevetségesen kevés idáig egy Sapphire Hd 6670 1GB DDr5 4000Mhz kártyám volt de ez a mai játékokhoz már kevéske most lecseréltem egy Sapphire R7 260x 2Gb DDR5 6600Mhz és még ő sem az a 10000%os minden megy akadás mentesen ultra grafikán de kíváncsi vagyok rá , hogy meddig (pl Battlefield4,Ghost,NFS Rivals,Batman,)

de ügye ez csak egy 40 ezres kártya és lehet kapni ennél 3*erősebb kártyát 300.000t :D Jó játékot mindenkinek

2014. jan. 8. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!