Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Virtualbox miért nem engedi a...

Virtualbox miért nem engedi a procik számának növelését?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Feltelepítettem a virtualboxot, régebben is próbáltam már, akkor a hordozható verzió volt pendrive-on és működött is szépen, ugyanezzel a géppel. Most feltelepítettem a legújabb verziót, de nem engedi, hogy egynél több processzort állítsak be a virtuális gép számára, így viszont nem tudok elindítani egyetlen 64bites oprendszert sem. Mi lehet a baj?

(Lehet olyan, hogy a biosban van kikapcsolva valami?)

A windowsnak van a Hyper-v nevű cucca, ott viszont problémamentesen tudom változtatni a számukat, ott viszont nem tudok netet varázsolni a virtuális gépre, ezért szeretném a vboxot kipróbálni.



2014. jan. 3. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy maggal is működnek a 64 bites OS-ek. Szerintem a gazda OS-ed nem 64 bites.
2014. jan. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A gazda OS-em windows 8.1 N 64bit professional

És a portable verziónál ment a prociszám állítása, igaz, nem 8.1 hanem 7 alatt próbáltam, ha jól emlékszem. Csak 64 bites opokat telepítek a gépemre :)

2014. jan. 3. 17:09
 3/5 A kérdező kommentje:
Akármilyen linuxot próbálnék bootoltatni ami 64 bites kiírja, hogy nem ilyen rendszerre, hanem erősebbre készült, és minden más értéket tudok állítani csak a cpuszámot nem. Azt szeretném minimum kettőre emelni.
2014. jan. 3. 17:10
 4/5 anonim válasza:

Ugyan ez a problémám 8.1 64bit és nem engedi emelni a magok számát és így a win7 32bit akad. Mondjuk azt sem értem, hogy 1 magom 3,3ghz és az mért nem bírja el a win7et.

Ha rájössz vagy csak tudod hogyan lehet gyorsítani a win7et kérlek dobj majd egy üzenetet.

2014. jan. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én újratelepítettem a VirtualBoxot később, registry törlés után és azóta nem jelentkezett a probléma. Nem tudom, mi oldhatta meg.
2014. nov. 12. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!