Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha Pedndrive-ról futtatok egy...

Abalen kérdése:

Ha Pedndrive-ról futtatok egy másik operációs rendszert, akkor a meglévő fog károsodni? (Fontos)

Figyelt kérdés
Van egy Windows 7 operációs rendszer a számítógépemen. És szeretnék Pendrive-ról-Boot-olni egy Linux Mint 16 (cinnamon) operációs rendszert. És miután boot-oltam, használat után6kikapcsolás után a pednrive kivétele után a Windows ugyanúgy működni fog, és adatvesztés nélkül minden ugyanaz lesz?
2014. jan. 4. 15:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, amennyiben a linux alól nem formázod a vinyót, vagy törölsz a Windows számára fontos fájlokat.
2014. jan. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem ez nem így megy, ezt így nem tudod megtenni. De ha csak pár órára kell Linux akkor ajánlom figyelmedbe az Oracle VM VirtualBox nevezetű programot amivel a linuxot úgynevezett vendég OS ként tudod futtatni a windowsodon, nézz utána nem bonyolult a használata. Innen le tudod tölteni: [link]


Remélem tudtam segíteni! :)

2014. jan. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok, módosítom a válaszomat mert félreérthető.


Igen, használható lesz gond és adatvesztés nélkül, a Windows NEM fog károsodni.

2014. jan. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Második: már miért ne tudna bebootolni pendriveról egy Linuxot disztrót? Amikor nem volt vinyóm, én arról használtam.
2014. jan. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mert (tudomásom szerint) egy op rendszert csak úgy tudsz futtatni ha feltelepíted a gépre, nem úgy megy hogy bedugod a pendrivet aztán arról fog működni a gép... Külön partíciót kell neki létrehozni és oda telepíteni. 1 partíción nem lehet 2 op rendszer. Talán nincs igazam?
2014. jan. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nincs igazad, mivel Ubuntu, Mint, és sorolhatnám mind CD-ről, és pendrivról futtatható operációs rendszerek. Nem kell őket feltelepíteni. Sőt Windowsból is van olyan buherált, ami képes live módban futni pl.: WinPE.
2014. jan. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor elnézést kérek a helytelen válaszért, minden nap tanul az ember! :)
2014. jan. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 tabaki ***** válasza:

@16:20:

Mondhatni általános, hogy a linuxok így is futtathatók. Az a jó, amit Második mond: Amíg a Windows rendszer fájljait nem bántod, semmi probléma nem lesz vele, akkor sem, ha egyéb adatokat törölsz vagy írsz ugyanazon a lemezen. Egyébként meg tekintsd külön partíciónak a pöcköt vagy CD-t, így érthetőbb, hogy miért nem rontja el a Windowst.

2014. jan. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. jan. 6. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!