Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy tudom ezt megcsinálni...

Hogy tudom ezt megcsinálni GIMP-pel?

Figyelt kérdés
Olyat akarok csinálni hogy van 1 kép (1 emberi arc) és azt akarom kivágni de úgy hogy csak az arc legyen! és ezt be akarom illeszteni 1 másik képbe!(ott is kiakarom vágni az arcot és annak a helyére akarom beilleszteni!) ezt hogy tudom megcsinálni? Előre is köszönöm a segítséget! :)

2014. jan. 5. 02:14
 1/1 Hecvid ***** válasza:

Az útvonal eszközt kell kiválasztani, (ez azt hiszem a B lenyomásával is elérhető).

Ezzel kell ügyeskedni.

A lényeg, hogy leteszel csomópontokat, és ha letetted, de azt szeretnéd, hogy a csomópontokat összekötő szakasz ne egyenes legyen, akkor ne engedd el, hanem húzd, és majd meglátod, amit most nem tudok elmondani szóban, a lényeg, hogy a pont melletti szakaszok, görbíthetők lesznek, mind a két oldalán egyszerre, ha a SHIFT-et, és külön-külön a két oldalán, ha a CTRL-t tartod nyomva húzás közben.

(ezek persze később, még állíthatók)


Ha a végére érsz, nyomsz egy ENTER-t, azzal kijelöléssé alakul, nyomsz egy CTRL+c -t, majd:

fájl>létrehozás>a vágólapról


ekkor megkapod külön, üres háttérrel a kivágott alakzatot, (most éppen a fejet, ha még szükség lenne rá)

És CTRL+v -vel beilleszted


Szerintem nincs túl sok értelme kivágyni azt a fejet, amit helyettesíteni fogsz, mert fölé teheted az újat, és így nem látszik a régi, ráadásul nem is nagyon feltűnő, ha a régi arc kisit kilóg, az viszont már igen, ha ott egy üres pont.

(de amúgy egy kijelölt területet, a DELETE-tel törölhetsz)

2014. jan. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!