Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Kezdő linuxos vagyok. Lenne...

Kezdő linuxos vagyok. Lenne pár kérdésem?!

Figyelt kérdés

Lubuntut használók jelenleg.

Szeretném kérdezni,hogyan tudok screenshot-ot csinálni linux alatt? Milyen program lenne rá?


2014. jan. 5. 21:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Nyomsz egy Prt Sc-t és a saját mappádban (/home/neved) megtalálod a képet, de ha letöltöd a Gimp-et, azzal is készíthetsz.
2014. jan. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 tabaki ***** válasza:
Ha kijelölt részleteket mentenél, esetleg a KSnapshot képlopó. Igazán jó szívvel nem ajánlom, mert KDE-program lévén vélhetőleg egy halom olyan kellékfájlt is telepít, amelyre a Lubuntu alatt egyébként nincs szükséged, meg nekem Ubuntu 12.04-ben nem is egészen korrekt, bizonyos óhajaimra egyszerűen elszáll.
2014. jan. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi,de nekem arra valamiért nem akar reagálni...fn gombbal se..
2014. jan. 5. 22:01
 4/10 anonim ***** válasza:
Nézted a mappába? Nem kell Fn-t nyomni mellé, és nem veszel észre ebből semmit, csak a kép lesz a mappádba. Nézd meg először ott! Ne a képek mappába keresd, hanem megnyitod a fájlkezelőt és legörgeted az aljáig, elvileg ott a kép.
2014. jan. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez most készült a Prt Sc billentyűvel: [link]


Lubuntut használok én is és semmit nem töltöttem le ehhez.

2014. jan. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 tabaki ***** válasza:
Sima Ubuntuban mindenesetre én sem találom meg a mappámban. A Gimp Fájl->Létrehozás->A Vágólapról vagy Shift+Ctrl+V módszerrel behozza. A KSnapshotot visszaszívom, a Gimp Fájl->Létrehozás->Képernyőkép... funkciója ugyanazt megcsinálja, csak nem száll el...
2014. jan. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Screenie, Shutter, Gimp mind megtalálható a szoftverközpontban (Rendszereszközök=>Lubuntu Software Center), és bármelyikkel tudsz képet készíteni. ;-)
2014. jan. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 tabaki ***** válasza:
Aha! Nézd meg a Képek mappádban, egyébként meg az Alkalmazások menüben: Kellékek->Képernyőkép. Így meghívva mindent beállíthatsz, a mentés helyét is.
2014. jan. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

nekem a Prt Sc billentyűre új mappát akar létrehozni..

Aki itt Lubuntut használ az hányas verziót? Nekem 13.10 van. Esetleg jobb a 12.04?

Alkalmazások menüben a Kellékek->Képernyőkép <-- ilyen sincs nekem ott!

2014. jan. 6. 00:57
 10/10 anonim ***** válasza:
12.04-est használok. Nem tudom, hogy jobb e, de én LTS-t szoktam használni. Akkor töltsd le a Gimpet, amúgy is egy nagyon jó képszerkesztő, úgyhogy nem árt ha a gépen van, és akkor a Fájl=>Létrehozás=>Képernyőkép menüvel tudsz képet készíteni akár az egész asztalról, vagy kijelölt területről.
2014. jan. 6. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!