Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 8.1 alatt lehetséges...

Windows 8.1 alatt lehetséges futtatni Linux operációs rendszert?

Figyelt kérdés

Windows 8.1-et használok, és a Windows karakterkódolási problémája miatt szeretnék néhány speciális karakterrel ellátott fájlt feltölteni Localhoston futó webalapú alkalmazással (MediaWiki), abban viszont sajnos azt a hibaüzenetet kapom, hogy nem támogatja a speciális karakteres fájlok feltöltését (this wiki does not support file names with special characters), ugyanis Windowst használok, és az nem támogatja az UTF-kódolást.


Gyorsan utánajártam, hátha van rá helyi orvoslás, viszont csupán annyit találtam, hogy a spéci nevű fájlokat Linux alatt kell feltölteni rá és úgy működik, tehát nem fog problémázni a fájlneveken.


Az lenne tehát a kérdésem, hogy ideiglenesen tudok-e Win 8.1 alatt futtatni, szimulálni bármilyen Unix/Linux oprendszert, és ha igen, akkor hogyan valósítsak meg egy ilyen megoldást? (Sajnos Unixban, Linuxban nem mozgok otthonosan még.)



2014. jan. 8. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen szerintem VmWare Workstation-el linux is futtatható.
2014. jan. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tom Benko ***** válasza:
Virtualboxban lehet. Esetleg próbálkozhatsz a CygWin nevű eszközzel is. De telepítheted dualbootos rendszerként, vagy futtathatsz egy LiveCD-t is.
2014. jan. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 sempai ***** válasza:
Szerintem inkább mellé telepítsd. Partíció kezelővel méretezd át a meglévő partíciókat, szabadíts fel 5-10 GB-ot, arra telepítsd a linuxot kipróbálásra. Ha megtetszik, zúzd le a windóz partíciót... Én 7 éve nem használok windowst... Nem hiányzik... Persze én nem játszani használom a gépet.
2014. febr. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!