Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Kezdő linuxosok! Érthető, és...

Kezdő linuxosok! Érthető, és hasznos számotokra a lenti videó? Főleg azok válasza érdekel akik nem ismerik még az alapparancsokat.

2014. jan. 9. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem magyarázod el hogy mit csinálsz és mire jó, akkor nem fogja senki sem megérteni, hogy miért jobb ez mintha grafikus felületen hoznád létre a mappákat
2014. jan. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem is mondtam olyat hogy jobb.

Csak megmutattam hogy hogy lehet grafikus felület nélkül is. A hangomat nem szívesen adnám videókhoz. Ha magyarul beszélek akkor kb csak magyarok néznék, angolul meg nem tudok annyira.

2014. jan. 9. 14:49
 3/6 tabaki ***** válasza:
Meggyőzően hitelesíti a Windows-hívek előítéleteit.
2014. jan. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
bemutathattad volna pl azt hogy milyen módon lehet egy programot telepíteni, ilyeneket amit mutattál, még DOSban csináltam, 15 éve
2014. jan. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

tabaki, nem a linux gui tutorial volt a címe a videónak.

Lehet hogy csinálok majd olyat is amiben mondjuk bemutatom mit tud a gnome 3, vagy a mate.

Utolsó, holnap csinálok egyet arról is.

Megmutatom grafikus felületen, és terminálban is.

2014. jan. 10. 13:32
 6/6 tabaki ***** válasza:

Azért gonoszkodtam, mert szerintem ezek a parancsok azok, amelyeknek egy kezdő a legkevesebb hasznát látja.

Ötletes, ahogy rögtön a grafikus ablakban is látszik a műveletek eredménye, de nagyjából ennyiben ki is merül az érdekessége. Az ilyesmit ugyanúgy kényelmesebb és gyorsabb grafikus felületen intézni, mint Windowsban.

Ez nem jelenti azt, hogy általában értelmetlennek tartanám az alapok bemutatását. Éppenséggel a legkezdőbb kezdővel is előfordulhat, hogy cserben hagyja a GUI, és a fekete lukban kell matatnia. Megtehetnéd például, hogy a hasonló utasításokat olyan módon csoportosítod, hogy az segítse az Xwindows újraindítását, a rendszerben "vakon" való tájékozódást, esetleg az adatmentést, vagy legalább a szabályos kilépést.

De én is jobbnak találom 12:49 javaslatát, hogy érdemes olyasmire (például a telepítésekre) tenni a hangsúlyt, amiben a terminál gyorsabb/kényelmesebb/informatívabb is lehet, mint behívni valami grafikus kezelőpultot. Kezdőként talán ettől fázik leginkább az ember, de mint lehetőség, egyben izgalmas is.

Az más kérdés, hogy mindezt már nyilván nem lehetne ilyen egyszerűen, két ablakban koreografálni, és némi kísérőszöveg is hiányzik mellé. Önmagában az alapparancsok ismertetése akkor sem sokat érne, ha valami megvalósítandó cél nem igényelne többet. Az emberek jó része tapasztalat nélkül nem tudja használni a tudás építőköveit. Gondolj bele, hogy hányan kérdeznek mondjuk a képszerkesztésben olyan egyszerű dolgokat, amelyekhez még két betűs parancsokat se kellene bemagolniuk, ott van minden szükséges a menükben. Valahogy igenis érdemes a kísérőszöveg kérdését átgondolnod, mert egyéb iránymutatás nélkül az egésznek csak annyi az üzenete, hogy ilyen parancsok léteznek, működnek, és jó'van.

2014. jan. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!