Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem tudom a Sumatra...

Miért nem tudom a Sumatra pdf. Olvasóból kimásolni, amit szeretnék?

Figyelt kérdés
Nem tudok kijelölni semmit, csak az egész dokumentumot egyszerre.

#pdf. olvasó
2014. jan. 10. 11:58
 1/3 tabaki ***** válasza:
Nem lehet, hogy szkennelt szöveg van benne képként?
2014. jan. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

És azt nem lehet? Én is gondoltam már rá, de nem vagyok nagyon járatos ebben.

És mit lehet vele tenni, átkonvertálni a szöveget, vagy ez kizárt?

2014. jan. 10. 12:33
 3/3 tabaki ***** válasza:

Ugye, a fő probléma az, hogy nem szöveg- hanem csak képi információ van benne. A programnak tehát fel kell ismernie a betűket, és karakterek formájában elmentenie. Ez egyáltalán nem lehetetlen, de érthető módon nem is száz százalékos. Elsősorban mindenesetre próbáld kinyerni a képi információt (mondjuk úgy, hogy kimásolod, utána egy képszerkesztőbe beilleszted), bár lehetséges, hogy közvetlenül PDF-ből is lehet dolgozni.

Tudjál róla, hogy én nem használtam még élesben ilyen ún. OCR-programot, tehát olyasmit ajánlgatok, amit nem ismerek, neked kell fölfedezned:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__5..

Ha már sikerült úgy beállítanod valamelyik programot, hogy jól-rosszul felismerje a szöveget, majd a szövegszerkesztőd hibakeresője segít pontosítani.

2014. jan. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!