Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows helyreállított rendsze...

Pcépítoo kérdése:

Windows helyreállított rendszer törlése?

Figyelt kérdés
Winodws Vista volt a gépemen, most feltettem a win8-at és valami hiba folytán helyreállította a vistát is. Már minden fájl ami a vistához kapcsolódott letöröltem (windows.old) és mégis ha bekapcsolom a gépet ott van, hogy ki kell választani melyiket szeretném indítani. Hogyan lehetne törölni, hogy csak a win8.1 pro induljon egyből és ne keljen minden indításkor kiválasztani?
2014. jan. 11. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Újrapartícionálod a HDDt, majd formázod, végül új rendszert telepítessz.
2014. jan. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 csacsi2 ***** válasza:

én is azt javaslom, hogy telepítsd újra! Mikor telepíted formázd le a merevlemezt (a telepítővel).

Két oprendszer nem futhat azonos partícion, és mikor telepítetted fent maradt a régi is és "összevesztek" az induláson!

az indítási bejegyzéseket a boot.ini tárolja. ennek módosításával éred el hogy melyik induljon el!

De azért csak formázd le mert ez így nem jó!

2014. jan. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 lali51 ***** válasza:
Saját gép jobb klikk-tulajdonságok-speciális rendszerbeálítások-indítás és helyreálítás-Beállítások -alapértelmezet operációs rendszert beállítod win 8 -rendszerek listályának meglyelenítését 0-ra állítod.
2014. jan. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi lali51 sikerült!
2014. jan. 11. 20:48
 5/8 csacsi2 ***** válasza:

Igen orvosol 1 hibát, de felesleges fájlok maradnak a gépen és előfordulhat, hogy az új oprendszer ahoz fog hozzáférni, tehát még a Microsoft sem javasolja az ugyanarra a partícióra való telepítését 2 oprendszernek formázás nélkül. A hiba így csak kozmetikázva lett és nem megszüntetve!


Én ezt még most sem javaslom, inkább egy új telepítést (normálisan)! Ha windows.old és egyéb old mappák vannak a gépen az nem túl "szakmai" megoldás!

2014. jan. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nincsenek már windows.old mappák, mert mindet letöröltem! Formázni és letörölni mindent nem tudok, mert a boot-ban nem érzékeli a pendrive-t és ha dc-ről telepítem nem írja ki hogy nyomjak meg egy gombot a telepítéshez hanem egyszerűen tovább ugrik.
2014. jan. 12. 09:51
 7/8 A kérdező kommentje:
* cd-ről
2014. jan. 12. 09:51
 8/8 csacsi2 ***** válasza:

Be kell állítani a biosban a boot sorrendet, első boot- ra a cd meghajtót! Ha nem fut automatikusan a telepítő cd rosszul lett megírva.

A pendrive -t meg valószinü azért nem ismeri mert nem boot-ként lett formázva.Erre jó pl. a WinToFlash

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2014. jan. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!