Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi baja van a windows XP-nek?

Mi baja van a windows XP-nek?

Figyelt kérdés

Anno, én megvettem ezt a gépet eredeti windows Xp-vel feltetettem. a gép vagy 3-4 éves és 2 évenként előjön a windows Xp nem eredeti szöveg, ami nem is zavarna de a gép, meghülyül. Komolyan! Bekapcsolom, netezek, egyszer csak újraindul, tölti a BIOS-t, a csík betöltődik, és a gép lefagy. És ott megáll. Kikapcsolom a gombbal. Utána újra bekapcsolom, ha szerencsém van akkor a BIOS-nál nem fagy be. Tölti a rendszert majd kidobja, hogy a rendszer hibát észlelt ezért leállt. Ha ilyet előpőször lát akkor indítsa újra a gépet, ha nem akkor tegye ezt és ezt. (Kék képernyő fehér szöveg!) Megint újraindítom, mert itt megint megakad. Oké. It tbekapcsol, tölt minden, bejön. Majd netezés közben megint újraindul. Amikor valahol befagy (BIOS, rendszer töltésénél) akkor a gombbal kikapcsolom. É van, hogy a gép visszakapcsol! Nem viccelek! A gép visszakapcsolja amgát! Kinyomom, megyek ki a szobából, a gép bekapcsol. Kinyomom megint, leáll, megint megyek ki és újra elindul! Ezt legalább 8x eljátssza velem! mi lehet a gond? Eddig semmi baja nem volt! Ez mindig akkor jön elő, amikor kiírja, hogy a Win Xp nem eredeti. Ez kb 2-3 évente fordul elő. Ilyenkor mindig újra kell tenni a gépet!


Mással nem fordult elő már ilyen? Mi lehet a gond?



2014. jan. 13. 16:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

BIOSban van olyasmi, hogy "On Power Loss:", ez azt állítja hogy áramszünet után mit csináljon a gép. Ha "Shutdown"ra rakod, akkor áramingadozáskor sem fog újraindulni.


Tápegység nem haldokolhat? Márkás? Nincsen feszültségingadozás?

2014. jan. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nemhiszem! Ez em az első alkalom, hogy ez van. A tápegység nem hinném, hogy haldokolna.
2014. jan. 13. 17:20
 3/12 anonim ***** válasza:

Pedig a Windowsnak abszolút semmi köze a BIOS fagyásához, de a bekapcsoláshoz sem sok.


Az pedig csak hab a tortán hogy a Windows nem eredeti. Vagy letöltött kulcs volt, vagy másik 1000 ember megkapta a kulcsodat.

2014. jan. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
de eddig elfogadta! Amikor online aktiváltam a kódot sikeresen elfogadta! Mindig ekkor jön rá ez a szarakodás!
2014. jan. 13. 18:55
 5/12 A kérdező kommentje:

Kész!


Bekapcsolom, bejön a főképernyő tölt, majd újraindul. akkor utána megakad a BIOS-nál, megint újraindítom. Továbblép, bejön, a főképernyő nem tölt semmit, majd elmegy a kép! :S

2014. jan. 13. 20:09
 6/12 Lajos54 ***** válasza:

Ha már a BIOS-nál, vagyis a gép indulásakor kifekszik, akkor a géphiba. Mármint valami hardver gond.

A "Nem eredeti" probléma pedig (egyebek mellett) olyan gépeknél szokott jelentkezni, amiket anno úgynevezett mennyiségi liszensz alapján telepítettek. Nagy előszeretettel használták az összerakó szervizek is, pedig megvolt az eredeti telepítő, teljesen jogtisztán. Csakhogy azzal nem lehetett hálóban telepíteni egyszerre egy tucatnyi gépet...

Viszont, ha -mint írtad- újrarakás után, a telepítőhöz tartozó GYÁRI kulccsal telepítve is előfordul, akkor azt a kulcsot bizony többen is használták már...

2014. jan. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 csacsi2 ***** válasza:

"valahol befagy (BIOS, rendszer töltésénél) akkor a gombbal kikapcsolom."

Ez pedig nem oprendszer hiba!


Hardverhiba, táphiba vagy túlmelegedés.


Az hogy a windows nem eredeti azt jelenti hogy a windows frissítések be van kapcsolva!

Ha be van kapcsolva az automatikus frissítések, mostanában 100% on pörgeti a processzort, így lehet túlmelegedés!

Túlmelegedést okozhat táphiba is ami azt eredményezi, hogy a BIOS már nem képes inicializálni az eszközöket és a biztonság miatt újraindul (leáll). Gondolom ha ilyenkor vársz egy kicsit (pár percet míg lehül)kikapcsolt állapotban akkor ismét eljut a Windows betöltéséig ami szintén pörgeti a CPU-t és jön a kékhalál.


Mindenféke képpen ellenőrizd a hőmérsékleteket, merevlemez állapotot, futtass memoriatesztet (memtest) ennyit tudsz tenni, a többit csak szervízben ahol bemérik az eszközöket és azok hibáit (pl.: zárlat).


BIOS -ban nem lett elállítva semmi?! Bios állítás könnyen instabilitáshoz vezet!

2014. jan. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Semmi nem lett elállítva a BIOS-ban.


Azt értem, hogy túlmelegszik, de hogy lehet az, amikor a szobámban 18-19 fok van, és bekapcsolom küszködök vele 5-6 percet, utána befagy a BIOS-nál. 5 perc alatt nem hinném hogy elérte volna a 75-80 fokot. Illetve úgy vannak a ventinlátorok beállítva, hogyha 100%-on dolgozik, akkor 100%-ra pörgeti a ventit, ami nagyon hangos! De nekem egyáltalán nem prögnek fel a ventinlátorok! 5 perc alatt meg nem melegedhte fel a 75-80 fokra.

2014. jan. 14. 16:17
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha szarul raktad össze akkor 10 másodperc alatt is felmelegedhet. Egyébként a BIOS kiírja a hőmérsékletet, feszültségeket, érdemes azokat megnézni.


Azért írtam az elején az alaplap-hibát, mert amikor én ilyet tapasztaltam akkor fel volt púposodva az északi-híd.


Egyébként van egy olyan érzésem hogy te nem is akarod megtudni a problémát, csak kötekedsz mindenkivel.

2014. jan. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Megnéztem 35 foknál nem volt melegebb 2 óra után sem!
2014. jan. 15. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!