Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik Linux verzió a legalkal...

Melyik Linux verzió a legalkalmasabb Windowst leváltani?

Figyelt kérdés

Ami hasonló kezelőfelületű, satöbbi.

Csak kíváncsiskodok, lehet majd egyszer az lesz, de amin vagyok azon most 7-es van, egy öreg kissé lepukkant gépen XP (de azt meg előbb utóbb nyugdíjazni kell).



2014. jan. 16. 22:16
1 2
 1/15 Szecsői Tibor ***** válasza:
100%

Egy szóval: bármelyik :).

De komolyan válaszolva: igazából szét kell válasszuk a linuxot és a grafikus felületet. Kezdő linuxnak Ubuntut, Mint-et szoktak ajánlni, esetleg egy Manjarot, az mostanában kezd nagyon "divatos" lenni. Személy szerint a Debiant preferálom, és nem gondolom, hogy sokkal macerásabb volna, mint egy Ubuntu, viszont stabilabbnak érzem.

Grafikus felület kérdésében: ha az a cél, hogy hasonlóan nézzen ki és funkcionáljon klikkolgatás szempontjából, mint a vindóz, akkor nézz utána a Zorin OS-nek. Az egy Ubuntu, olyan felülettel, ami konfigurálható úgy, hogy win7-re hasonlítson, és úgy is, hogy xp-re. Egyéb, szerintem könnyen megszokható, vindóztól _annyira_ nem eltérő (ha megfelelően állítgatod be) GUI-k: MATE, Xfce. Utóbbi a lassabb gépre jobb, sőt arra méginkább LXDE. De vannak egész más filozófiájú grafikus felületek is: Unity (szerintem az nagyon kényelmetlen), Gnome Shell (szintén nem jön be), E17, Fluxbox, Window Maker, ezeket kezdésnek nem ajánlom, ha úgy érzed, hogy gond lenne átszokni a vindózos felületről.

2014. jan. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A programok, driverek is kb. hasonlók?


Még ha kicsit fel tudnál homályosítani linuxügyileg, komolyan foglalkoztat a dolog.


A 7-es után nem biztos, hogy a 8.1-esre váltanék majd, az már nem tetszik annyira.

2014. jan. 16. 22:55
 3/15 A kérdező kommentje:
Meg még akkor sem biztos ha addigra már 10-es is lenne! :)
2014. jan. 16. 22:56
 4/15 Szecsői Tibor ***** válasza:
100%

Hát, milyen programokat szoktál használni vindózon? A legtöbbnek van valamilyen alternatívája linuxra. A játék macerásabb, főleg a legújabb játékok esetén, de azért vannak lehetőségek.

Driverek... megint nehéz kérdés. Kb mindent meg lehet oldani, néha utánajárás, kis buherálás szükségeltetik, de nem találkoztam még olyannal, amire idővel ne fejlesztettek volna drivert lelkes "amatőrök", ha a gyártó úgy is döntött, hogy nem támogatja a linuxot :). Lásd pl. Nvidia Optimus. Ha mondasz driverekre, hardverekre is példákat, mire gondolsz, talán tudok konkrétabbat mondani.

2014. jan. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

vlc, xnview, firefox, gúgli föld igazából a szokásos, játék nem kell, ahhoz már majdnem öreg vagyok. :)


A driver inkább csak az alap, hang, satöbbi.


Én netezésre, meg médiákat nézegetni, hallgatni, esetleg néha egy kis "irodajellegű" dolog, másra igazán nem.

2014. jan. 16. 23:14
 6/15 Szecsői Tibor ***** válasza:
100%

Hát, hangkártyákkal szinte soha nem szokott gond lenni, Nvidia és Ati videókártyadriver van, főleg, ha nem akarsz játszani, nem lesz gond, a wifi kártyák szoktak lenni néha még macerásak, de olyannal sem találkoztam, amit ne lehetett volna megoldani.

VLC van linuxra is (bár én ajánlom kipróbálásra az MPlayer bármely változatát), firefox szintén, persze, gugli earth is, libreoffice, openoffice szintén, szóval ezekkel biztosan nem lesz gondod. Az xnview-t nem ismerem, de ha jól látom, valami multimédiakezelő eszköz. Meglepődnék ha nem volna alternatív rá :).

2014. jan. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Ok! Az xnview képnézegető, szerkesztő, lopó egyben.


Kössz a felvilágosítást! :)

2014. jan. 16. 23:32
 8/15 Szecsői Tibor ***** válasza:
Képszerkesztésre ott lesz a Gimp, néhány dolgot leszámítva egyenértékű a Photoshoppal, valamilyen képnézégető grafikus felülettől függően biztos, hogy lesz fent alapból (pl Eye of Gnome / Eye of Mate), a képlopó program nem tudom, mit csinál :).
2014. jan. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Lelopja a képet ami a monitoron van és akkor nem kell fényképezőgéppel eszetlenkednem. :)
2014. jan. 16. 23:47
 10/15 Szecsői Tibor ***** válasza:
100%
Ja, a legtöbb grafikus felületen nyomsz egy print screen gombot, és feldob egy ablakot, hogy milyen formátumban és hova szeretnéd menteni a képernyőképet, szóval akkor ez is pipa :).
2014. jan. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!