Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a véleményetek a Firefox...

Mi a véleményetek a Firefox 26-ról?

Figyelt kérdés

2011 körül nekem valahogy elég nagy csalódás volt a Firefox , de 2013 végén kíváncsiságból telepítettem újra a gépemre és kellemes csalódás lett. Igaz most már win7-et használok , 2011-ben meg még a jó öreg XP-vel toltam. Azóta csináltam Sync fiókot rajta ,beállítottam a könyvjelzőket és a tettem rá 4-5 kiegészítőt (adblock plus , speed dial , témák stb). A felülete is szép , testreszabható , ráadásul találtam egy beállítást amivel a a sebességét alaposan meg lehet növelni. Gyorsan is indul el - két évvel ezelőtt talán 10 másodperc is kellett hogy elinduljon meleg indítás esetén is. Eddig operát használtam , de sajnálatosan azt a böngészőt elcseszték (jelenleg annyit se tud mint a Chrome) , pedig szerettem:/ Sr Ware Iront (Chromet) is használtam , de nem tetszik a túlzottan minimalista kezelőfelülete miatt. Persze használok cc cleanert is amivel kitörlöm az előzményeket , gyorsítótárat , csak a sütiket meg a jelszavakat hagyom benne.


Viszont sokan azt mondják hogy a "firefox már halott" , meg hogy "rossz" és buzdítják a ff usereket hogy váltsanak Chrome-ra. Tudom hogy mindenkinek más tetszik , de nekem a chrome unszimpatikus. A felülete ellenére viszont már lassacskán a legelterjedtebb böngészővé válik , a FF meg szorul vissza.



2014. jan. 19. 18:04
 1/10 anonim válasza:
Nekem már egy hete a Firefox 27-es van fenn!
2014. jan. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 csacsi2 ***** válasza:

Igen voltak eléggé rossz bugos verziók, de a legutóbbi fejlesztésük bevállt 25,26 -nál már nincs összeomlás, gyorsan indul és a memória szivárgást is csökkentették.


Verzió fejlődésével míg egyes hardvereket remekül kihasznál gyorsításra, régebbi (idő múlásávan egyre több) eszközök hardveres gyorsítását nem igazán viseli el, de ennek a kikapcsolásával megszűnik a hiba.Adatbázisa mint mindíg töredezik, ezt a speddyFox optimalizálja, töredezettségmentesíti (570 KB -os program portable, megéri használni).

[link]

Ha szeretsz az about:config -ban teljesítményt optimalizálni, használd a Fasterfox -ot, amivel sok beállítást egyszerüen elvégezhetsz (sajnos koppintják az eredetit)...

[link]


Ha régen használtad a DownloadStatusbar -t akkor most ismét van. Nagyon sokáig nem fejlesztették, ezért sokan készítettek utánzatot. S3.Download Statusbar-nak hívják ez az eredeti és most már működik

[link]


Ha érdekel a FF gyorsítás ezt ajánlom figyelmedbe (legalább is nekem ezek a beállítások sokat javítottak a teljesítményen:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__5..


Összegezve a 26 jó verzió, de mindig lehetnek hibák egyes frissítéseknél, használd a Mozbackup-ot profil mentésre (ha vissza kéne állni a régebbire)!

[link]

2014. jan. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a Firefox a legjobb böngésző. Ez a verzió pedig valóban nagyon jó lett. Bár én inkább a 64 bites, windows-ra optimalizált változatát, a Waterfox-ot használom.
2014. jan. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy régen Operát használtam, de sajnos már nem fejlesztik. A Chrome-ra épülő változat, akárcsak maga a Chrome egy hulladék a szememben.
2014. jan. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem csak a tiédben az enyémben is , ugyanis Operáról váltottam át , mert az az új opera jelenleg egy testre szabhatatlan böngésző , ráadásul nagyon buta is (szerintem túlzás operának nevezni...) , annyit sem tud mint a króm'. A régi nagyon sok tekintetben kiváló volt , bár sok oldal egyszerűen "kitagadta" az operát , és sajnos alap oldalak is sokszor hibásan működtek , de erről nem a böngésző tehetett igazából. De ezek ellenére rendkívül szimpatikus volt számomra. Egész 2012-ben csak operát használtam. Most az opera egyszerűen..... becsicskult és felült a trendeknek. Nincs még egy ilyen böngésző mint a régi opera. Firefoxot már régóta ismerem , de nem nagyon gondoltam arra hogy egyszer majd azt fogom használni.


csacsi2: Asszem te írtad valahol hogy a maintenance service felesleges és azt érdemes esetleg eltávolítani ? A memóriahasználat csökkentéséről meg az about:config beállításokat is említetted , de sajnos már elfejeltettem és utólag nem találtam meg azt az oldalt ahol írtad. Annyi rémlik hogy "minimalize"-t kell beírni a config keresőjébe.


# Köszönöm a válaszokat ment a + mindenkinek #

2014. jan. 22. 22:20
 6/10 A kérdező kommentje:
32 bites Windows 7-em van egy közepes-erős gépen , szépen megy rajta a FF , főleg miután elvégeztem a a beállításokat és személyre szabtam
2014. jan. 22. 22:31
 7/10 csacsi2 ***** válasza:

Maintrance service sajnos ha nem fájlból telepíted automatikusan települ, de egyszerüen levakarható külön a telepít/törölben.

A Plugincontanier az ami pörgeti a procit és sok kellemetlenséget okoz a kiegészítőkben.Link:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__3..

Egyéb tweak:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__5..


Én is szerettem az operát, portable-ban is használtam, tényleg kár érte, nem volt lassu a presto motorja...

2014. jan. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom kinek memnnyire tűnt fel , de minden böngésző egyre jobban a chromera akar hasonlítani... ma már az opera is egy chrome utánzat , a következő a sorban pedig az IE , a redmondiak egy az egyben kukázzák a böngészőjüket ,persze lesz folytatás , de webkitre térnek át , spartan lesz valószínűleg az új böngészőjük neve. Most már majdnem hogy csak a firefoxnak van önálló motorja (gecko) , ha a ff is valami chrome hasonmássá válik már nem lesz egy norma böngésző se a piacon csak az Uzbl.
2015. jan. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Firefox 35 (!):


- nincs összeomlás

- nem fagy

- gyors

- about config ugyanúgy elérhető


Nekem még mindig tetszik a firefox , de ha chrome válik belőle.... chromehoz sokkal gyengébb kiegészítők vannak még mindig.


Egyedül talán az SrWare Iron a legnormálisabb chrome alapú böngésző , most éppen arról írok egy harmatgyenge gépen Lubuntu rendszeren.

2015. jan. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Opera... ne is mond....

Prestoval innovatívabb volt mint a többi együttvéve , a firefox is átvett a régi operától sok mindent...


A chrome alapú opera se lenne rossz , de nagyon lassan fejlesztik , már másfél éve hogy megjelent , de alig csináltak valamit. Az Opera böngésző halott.

2015. jan. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!