Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Linux egyenlő az Ubuntuval?...

A Linux egyenlő az Ubuntuval? Hol tudom letölteni?

Figyelt kérdés
Lehet úgy is telepíteni, hogy a fájlok megmaradjanak?

2014. jan. 20. 01:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Az Ubuntu is egy linux, telepítése hozzáértést igényel, mert más típusú fájlrendszert használ, ha arra a partícióra akarod telepíteni, ahol a cuccaid vannak, akkor előbb készíts backupot!


Innen tudod letölteni az ISO-t, amelyet lemezre írva akár telepítés nélkül is kipróbálhatsz (live mód), ekkor nem nyúl a fájlaidhoz!


[link]

2014. jan. 20. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válasz! Innen nem jobb lenne letölteni az Ubuntu 13.10 verziót?

[link]

Nem tudom lementeni a fájlokat, de tudom hogy mi mit jelent, véletlenül nem formáznék le semmit. Lehet formázás nélkül is telepíteni? Egyébként a Photoshop-ot is ki akarom rajta próbálni, jó lesz a 13.10 verzió?

2014. jan. 20. 01:31
 3/8 A kérdező kommentje:
De ha amit linkeltél magyar nyelvű telepítőt tartalmaz, akkor jó lesz az is. Ezért kérdezem.
2014. jan. 20. 01:33
 4/8 anonim ***** válasza:

attól függ milyen gépre tennéd és most mi van rajta.

Ha régebbi ubuntu, akkor ubuntut telepíts.

ha más, akkor szerintem ne ubuntut.

Inkább open suse, vagy pear linux, vagy debian 7.3


ps:

[link]

2014. jan. 20. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindegyik ubuntu verzió multi language, az elején kiválaszthatod a nyelvet, és úgy indítod vagy telepíted.

Ha csak a kíváncsiság hajt, akkor [link] -ról telepíts egy virtuális számítógépet, abban kedvedre kísérletezgethetsz.

Photoshop nincs linuxra, wine-os megoldás létezik.

Viszont van elég más program ami nagyon jó.

2014. jan. 20. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Linux nem egyenlő Ubuntu.


A Linux csak egy rendszermag, amire kismillió különböző ún. disztribúció épül, ezeket hívhatjuk nyugodtan operációs rendszereknek. Ezek egyike az Ubuntu.


Photoshop legjobb tudomásom szerint nincs Linuxra, van viszont GIMP, ami nagy vonalakban ugyanazt tudja. Nem vagyok egy képszerkesztő guru, szóval nem ismerem a különbségeket.


Lehet úgy is telepíteni, hogy az eredeti oprendszered a helyén marad. Sőt, elindíthatod ún Live médiáról, és mindent kipróbálhatsz rajta anélkül, hogy telepítenéd. Csak írd ki CD-re vagy pendrájvra az .iso fájlt, bootolj arról és próbáld ki.


Ahogy az előző is írja, mindig, mielőtt a rendszeredet piszkálni kezded, készíts backupot. Tudod, jobb félni...


Nézd meg ezt is:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..

2014. jan. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kell neki külön partíció, amit a saját fájlrendszerére kell formázni. Szóval jobb, ha odafigyelsz a azokra a fájlokra..

Ha pedig PS-t akarsz használni, jobb windowson direktben, mint a linuxon emulátorral futtatni.

2014. jan. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tom Benko ***** válasza:

Nem. Itt nézz körül: [link]

PS nincs Linuxra natív, van viszont GIMP. Ha nem a Playboynak fotózol, akkor neked az is elég. Ráadásul az ára is barátibb. A fájljaid csak akkor maradnak meg, ha nem arra a partícióra telepíted, mivel más fájlrendszert használ.

2014. jan. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!