Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A "privdog" nevű program...

A "privdog" nevű program tényleg vírus?

Figyelt kérdés

[link]

Itt azt írják hogy ellehetetleníti hogy a weboldalak nyomon kövessenek , ezért az a neve hogy "privacy dog"

Viszont a firefox vírusnak véli , és elvileg a security essientals is volt hogy trójainak azonosította...


Mi az igazság ?



#Windows XP #Windows 7 #Firefox #Privdog #Microsoft Security Essientals
2014. jan. 21. 13:18
 1/4 csacsi2 ***** válasza:

Én el tudom képzelni, hogy veszélyes a gépre nézve, mivel jogosultsági beállításokat felügyel.

comodo tanusítványa van, így biztonságos lehet.

Ha nem vagy biztos egy fájl tisztaságában akkor ellenőrizd online a fájlt, több vírusírtóval:

[link]

[link]


Virscan-on megtettem neked, az eredmény:

[link]

(2/37) azaz 2 itélte vírusnak a 37-ből!


Helyedben nem használnék ilyen (kérdésben megfogalmazott) programokat, mert semmit nem érnek, a böngészési előzmények a merevlemezen tárolódnak és még ha ki is törlöd akkor is visszahozható!

Használd simán a privát böngészést a böngészőben (erre van)!

Ha ki akarod írtani a gépedből a tevékenységed nyomait, akkor használj programot ami "wipe"-olja a fájlokat a teljes rendszerből!

RWipe&Clean (R-tools technology Inc)


megj:

Ne felejtsd el azt is ,hogy az ehhez hasonló oldalak fájlletöltő programokat szoktak felajánlani (eröltetni),(Nem közvetlen a programot töltöd le) hogy a számítógépedről majd az letölti neked, ezeket kerüld a vírusírtó le is vadássza!!!

2014. jan. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tényleg kérdéses hogy van-e valami értelme ennek a "programnak" egyáltalán.....

Megnéztem és nem írta ki hogy veszélyes lenne egyik vírusirtó sem. Bár a comodo egy biztonságtechnikai cég , a "saját" böngészőjükbe a comodo dragonba és icedragonba is benne van a privdog mint kiegészítő..

2014. jan. 23. 13:30
 3/4 csacsi2 ***** válasza:
Kb annyit ér mintha a böngésződbe bekapcsolod a privát böngészést, vagy használat után lefuttatsz egy ccleaner-t!
2014. jan. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a comodo böngészővel gyárilag jön, egyébként kb olyasmiket is tud, mint az adblock, csak az adblokkal ellentétben ez 1-2 reklámot szűr ki max amikre azt hiszi káros, szóval nincs sok értelme
2015. máj. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!