Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet elmenteni egy...

Hogy lehet elmenteni egy videóból készített screenshotot úgy, hogy az a videó bezárása után ne tűnjön el?

Figyelt kérdés
Itt van pl. egy videó, amelynek egy jelenetéről screenshotot kívánok készíteni. Megnyomom a Print Screen billentyűt, bemásolom a screenshotot a Paintbe vagy más képszerkesztőbe, elmentem, azonban mikor a videót bezárom, az elmentett képből nagy sötétség lesz. Kipróbáltam az Irfanviewet ill. néhány screenshot készítő programot is, de ugyanez lett az eredmény. Lehet, hogy én csinálok valamit rosszul, ezért kéne a segítség.
2009. dec. 3. 16:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Én a VLC lejátszóval tudom megoldani,biztos hogy sok másikkal is lehet.

Elindítom a videót,és jobbegérrel rákattintok a közepére > Videó > Pillanatkép > és már kész is.

Hogy hová mentse /pl Asztalra /vagy milyen formátumba /png , jpg/azt be lehet állítani.

2009. dec. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Képlopás filmekből:


[link]

2009. dec. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

És leírás:Az Image Grabber lehetővé teszi egyedi video screenshot-ok készítését.


Sok screenshot program képes képfájlokat készíteni filmes állóképekből, de az Image Grabber AVI, MPG, DAT, ASF, WMV, QT, MOV, RM, RMVB and VOB fájlokból is.


Pillanatok alatt kész

A program alapértelmezett használata:


* A Fájl > Fájl megnyitása menüvel nyisd meg filmet

* Ha megnyitotta a lejátszás is egyből elindult, a piros négyzetre kattintva állíts le a lejátszást

* Ezután kattants rá a piros négyzet mellett jobbra lévő képernyő ikonra:


Ekkor feljön egy kis ablak, ami azt kéri, hogy adjad meg neki, hány képkockát lopjon ki a filmből és mentsen egy nagyobb képre. Ha ezt megadtad és leokéztad, a program el kezd dolgozni és a csúszka végig megy. Ha végzett (leállt) akkor klikk a Fájl > Fájl mentése menüre. Ekkor megint feljön egy ablak, ahol megadhatsz pár dolgot, hogy hogyan nézzen ki a kép, hány sorból álljon, milyen legyen a háttérszíne, stb. és megadhatod a mentendő jpg fájl minőségét, ami ha az internetre lesz, hogy ne legyen túl nagy, a minőséget 90-ről ajánlatos jó 65-50-re levenni. Ezek után a Save gombra kattintás, a mentési hely megadása, majd Mentés gombra kattintva és nevet adva a fájlnak elmenti neked a fájlt.


Az "összetett mentés":


Ha nem a Fájl > Fájl mentése, hanem az Összetett mentés opciót választod, akkor a képeket nem egy nagyobb képre, hanem külön menti el neked, és kérni fogja, hogy adjál meg neki egy mappát, ahova mentheti őket.


A program egyéni használata:


Ha nem a képernyő ikonra kattintasz, akkor lehetőséged nyílik megadnod azt, hogy a mentendő nagy képre mely képkockákat mentse el a program. A csúszkát megfelelő helyre húzva, majd a képernyő ikontól jobbra lévő mancs ikonra kattintva tudsz egy-egy képet a nagy képre tenni. Ha végeztél, az előbbi módokon mentheted el aztán a végeredményt. Az esetleg nem kívánt képkockákat a Delete gombbal törölheted, sőt a felvett képkockák sorrendjét az egérrel húzza meg is változtathatod a mentés előtt.

2009. dec. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!