Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Képszerkesztő programot...

Képszerkesztő programot keresek. A GIMP-et ajánlották. Mintha ez nem kifejezetten képszerkesztő lenne? Meg a hozzá írt felhasználói oldal sem tetszik. Tartok tőle. Én, a képeket ( fényképeket) szeretnék feliratozni, minőségüket javítani, stb.

Figyelt kérdés
A gépemről: Windows Vista Home Prémium? Processzor:AMD FX (tm) 4130 Qad-Core Processzor 3,8 GHz, RAM: 4 GB;Rendszer: 32 bites operációs rendszer_? A gépemre jó Video szerkesztőt is keresek.

2014. jan. 22. 20:52
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocs. Egy kis kiegészítés a kérésemhez:Család fát készítek Excelben és a Wordbe átmásolt képeken szereplő személyek neveit szeretném beírni úgy, hogy csak akkor jelenjen meg a szöveg, ha a kurzort ráviszik, vagy rá kattintanak. Wordbe azért írom át, hogy a képhez szöveget lehessen hozzáírni.
2014. jan. 22. 21:06
 2/10 anonim ***** válasza:

A GIMP egy jó és ingyenes képszerkesztő...

Fényképet feliratozni kevésbé bonyolult progi is megteszi...

Kép minőségén nem tudsz javítani...

2014. jan. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A GIMP tokeletesen megfelel kepszerkesztesre. Persze erteni kell hozza.
2014. jan. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Családfát miért Word-ben és Excellben akarsz szerkeszteni?

Vannak erre külön célprogramok, pl. My Heritage.

[link]

2014. jan. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Mintha ez nem kifejezetten képszerkesztő lenne?"

Pedig az. Az egyik legjobb az ingyenes szoftverek között.


"Tartok tőle."

Miért tartanál tőle?


Megbízható szoftverletöltési oldalakon (Például: [link] ), a legnagyobb Linux-disztribúciók (Ubuntu, Debian, Linux Mint, Fedora,...) szoftver-gyűjteményeiben (például: [link] ) szerepel; a forráskódja (amit a fejlesztők - [link] - írtak) szabadon elérhető, letölthető (ftp://ftp.gimp.org/pub/gimp/v2.8/ ), átellenőrizhető, saját magad lefordíthatod futtatható állománnyá. 1996 óta fejlesztik ( [link] ).


Használatát tanítják az iskolákban ( [link] ), magazin szól róla ( [link] ).

2014. jan. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 SimkoL ***** válasza:
A Paint Dot NET (Paint.NET) 3.5.10 verzióhoz van magyar nyelv is. Kezelése annyira egyszerű mint a 'mezei' Paint-é. Kezel rétegeket is, van benne jó pár effekt is.
2014. jan. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 tabaki ***** válasza:
100%

1. A Gimp kitűnő képszerkesztő. Háztáji használatban bátran mérhető a Photoshophoz.

2. A képek javítása valóban csak szűkös korlátok közt lehetséges. Hibákat jól retusálhatsz, de komolyabban "kiélesíteni" vagy pláne jó rajzúvá tenni nem fogod a képet.

3. A képszerkesztésbe nem tartozik bele a felirat opcionális megjelenése vagy elrejtése. Ezt megoldhatod mondjuk HTML-fájlban, egy kis JavaScript-betéttel.

4. Családfakészítésre valóban vannak külön programok, bár nem biztos, hogy a grafikai igényeidnek is megfelelnek, inkább a felépítésre összpontosítanak.

[link]

5. Ha te akarod megrajzolni és feliratozni a családfát, én szokásom szerint az Inkscape programot javaslom. Vektorgrafikus szerkesztő, de fényképeket is vihetsz bele, a saját SVG-formátumában elmentve utólag is könnyen mozgathatsz/szerkeszthetsz minden elemet, akár egyenként, akár csoportokba fogva. PNG-be exportálhatsz belőle, ezt már minden képszerkesztő ismeri. Magyarul is tud.

[link]

2014. jan. 23. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Miért készítem a családfát Excelben ? Mert a családfa programokat általában egy operációs rendszerhez írják.

Operációs rendszer váltáskor már problémák vannak.

Aztán az sem jó, hogy a program készítője használhassa az mi adatainkat, stb.

A legegyszerűbbnek találtam az Excelt mivel az felül kompatibilis.

Meg vannak rokonaim akik pl. még XP-t használnak. Visszakonvertálva így ők is tudják használni a családfát. Bár, Win 7.-ben írtam. De bízom benne, hogy a Vistával is fog működni. Köszönöm a válaszokat. Nagyon hasznosak voltak!

2014. jan. 23. 09:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor lenne gond az operacios rendszerrel, ha Mac OSX-re vagy Linuxra valtanal.
2014. jan. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ez csodálatos. Már a válaszok, amiket kaptam. Hú, apám! Így 75 évesen belevágjak? Ami tetszik : www.csaladfa.emlekezet.hu

Kérdés, ha ezt használom , és elmentem, akkor

1./ Más nem látja a családfámat? Valamilyen központi szerverre kerül? Vagy csak én nálam lesz me, illetve azoknál a családtagoknál akiknek átadtam.?

2./ Hogyan tudják megtekinteni a családtagok, akkor ha pl. van akinek XP-je -van, Van akinek win 8.1 -ese? Meg mi lesz pl. 30 év múlva.

2014. febr. 8. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!