Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi értelme a verziószám...

Mi értelme a verziószám feltüntetésének automatikus frissítésnél?

Figyelt kérdés
Amennyiben maga a szoftver telepíti kötelező jelleggel (van ilyen), miért kell feltüntetni a verziószámot? Hogy rávilágítsanak, mekkora szarért fizettél, hogy patch-elgetni kell orrba-szájba? :D

2014. jan. 23. 07:30
 1/4 hypno ***** válasza:
Azért, hogy tudd, éppen milyen verzió fut a gépeden.
2014. jan. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az oké, de amennyiben mindig magától "kötelező jelleggel" frissít, mert bugos, vagy nem biztonságos, miért jó az, ha te tudod, hogy már a 80. verziónál jár? Tudd, mekkora szar, hogy állandóan frissítgetni kell??
2014. jan. 23. 08:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért, mert így működik a szoftverfejlesztés.

Miután megjelenik a program v1.0-ás (ez többnyire a boltokba kerülő verzió) változata minden kisebb módosítás, parch egy újabb alverziószámot kap (pl. v1.2-v1.7). Minden nagy módosítás az alap verziószámot növeli (pl v2.0, v2.6).

Azért kell mindet számozni, mert dokumentálniuk kell a módosításokat. Az összes verziófrissítés esetében a felhasználónak joga van tudni az adott verzióban történt módosításokat. Az, hogy kiadtak egy patch-et nem feltétlenül azt jelenti, hogy a hibát javítanak. Csak annyit, hogy valamit módosítottak. Lehetséges, hogy valamit ésszerűstettek, áthelyeztek. Esetleg kompatibilitást javították (pl van egy codec packed. A megjelenése után kijön pár új codec. Ilyenkor nem adnak ki egy újat csak ezért, hanem csinálnak egy patch-et ami telepíti az új komponenseket is). Csomó minden lehet egy patch-ben. Ezért kell elolvasni néha a patch note-t. :)

2014. jan. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szoktam én, csak ritkán. Mit érdekel engem a mozilla mit variál itt, telibeszarom. Nekem mezei felhasználásra kell, nem vagyok arra kíváncsi, milyen fejlesztést vittek végbe. De viszont így már világosabb. Köszönöm. :)
2014. jan. 23. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!