Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Rajzoló programot keresek,...

Alaja kérdése:

Rajzoló programot keresek, amivel nagyon egyszerűen lehet vízszintes és függőleges vonalakat húzni, miközben folyamatosan kiírja a vonal hosszát mm-ben. (na és itt a kötelező kérdőjel)?

Figyelt kérdés
Próbáltam már a google sketchupot amely viszonylag könnyen kezelhető, de nem tudtam átállítani colból metrikusra. Ha lehet legyen a sketchupnál is könnyebben kezelhető a progi. Papírlapon való bútor tervezés helyett szeretném használni. Előre is köszi ha valaki tud segíteni.

2014. jan. 23. 10:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nos ha a cél az,hogy 2d tervezést csinálj és ingyenes progi kell,akkor a libreoffice draw-ban van erre lehetőség.

A méretarányt és a metrikusat be lehet állítani.

Nem mondom,hogy tökéletes,de elég jó.

Elvileg sketchupban a metrikust itt beállíthatod..

WINDOWS>MODEL INFO>UNITS

2014. jan. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 tabaki ***** válasza:

Nincs szívem CAD-programokat ajánlgatni, bár abból is van egyszerű...

[link]

...de nem felel meg az Inkscape?

[link]

Hogy pont azt tudja-e, amit akarsz, azt nem t'om, de mm-ben is méretezhető, tudsz segédvonalakat húzni, és azokhoz illeszthetsz. Magyarul is tud.

2014. jan. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok

Előző: az inkscape tud méretvonalat? Mert ahogy nekem sikerült az nem volt valami meggyőző.

2014. jan. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Persze ha tud,akkor jobb ,mint a libreoffice draw..
2014. jan. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2014. jan. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 tabaki ***** válasza:

@11:31:

Miért, neked hogy sikerült? Mi a probléma a méretvonallal? A vonaltulajdonságok közt állíthatsz be különféle fejeket (ha jól emlékszem annak a színe nem változik a vonallal, marad fekete).

2014. jan. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
tabaki: erre közben rájöttem ,de a libreoffce-os az ráírja az értéket a méretvonalra illetve a méretarányt is kezeli.
2014. jan. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 tabaki ***** válasza:
No igen, az Inkscape nem tervezőprogram... Egyébként nagyon jó dolgokat tud, de azoknak a szakrajzban nem veszed túl nagy hasznát. A skálázást kénytelen leszel kézzel hozzátenni.
2014. jan. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves "névtelen" és "tabaki".


Köszi a válaszotokat. Kipróbáltam mindkét programot, de mindkettő túl bonyolult.

- Mindkét program alapból függőlegesen adja be az A4-es rajzoló felületet

- nem segítenek az egyik vonal végét a másik vonalhoz illeszteni

- nem segít a vonalak vízszintes illetve függőlegesen tartásában

A Sketchup ezeket mind alap beállításban tudja, de sajnos az meg magyarul nem tud.

"névtelen" ! köszi a sketchup beállításról az infót, sikerült átállítanom a progit.

A kérdésem továbbra is fennáll: Tud e valaki a google sketchupnál egyszerűbben kezelhető rajzoló progit. (A legegyszerűbb az lehet amit egy gyerek is könnyen tud kezelni)

2014. jan. 24. 08:19
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdező,ez azért nem sikerült neked,mert nem használod a snap funkciót. LibreOffice Draw ,ha nyomva tartod a shiftet,akkor csak adott szögben húz vonalat. Inkscapeban meg talán a ctrl az.

A másik a segédvonalak vagy illesztővonalak használata.

A Draw-ban fent balra a vonalzó résznél kell bal egérgombot nyomni és tartani,majd behúzni ahova akarod( balról húzod,ha függőlegest,fentről,ha vízszintest akarsz. Innentől ehhez igazítja,de egyébként rácsozatot is tud.

Még érdemes az eszközök beállításoknál a draw-ra menni és ott beállíthatod a méretési arányokat.

2014. jan. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!