Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért csökken le az fps érték?

Miért csökken le az fps érték?

Figyelt kérdés

Windows 7 32Bit, ATI HD6450 kártya 512MB memóriával, Pentium 4 3 GHz processzor és 2gb RAM. Amikor frissen indul a gép, teljesen gyors, majd idővel, kb. 20 perc után 10-15 alattira megy az fps érték. Hirtelen, tehát előtte 5 másodperccel még teljesen jó. Ha újraindítom a gépet, mindig rendbe jön. Mi okozza a jelenséget?

--

Hiába állítom át a rendszer menüben legjobb megjelenésről legjobb teljesítményre, előhívva ezzel a szürke WIN98 féle felületet, ugyanúgy lassú marad, csak a reboot segít.


2014. jan. 23. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Hőmérsékletek megfelelőek? Mikor volt portalanítva, újrapasztázva? Windows újratelepítve?
2014. jan. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Még nem volt portalanítva, de kb. 1 hónapja lett megvéve, vadiúj a videokártya. A windowst szeptemberben telepítettem újra, és amúgy a programok - a fps-től függetlenül - gyorsan elindulnak, és gyorsan is működnek. De játék közben nagyon idegesítő, hogy nem tudom 2 másodpercig, hol vagyok éppen. Ezért kell mindig újraindítani, ami eléggé idegesítő.
2014. jan. 23. 15:50
 3/8 A kérdező kommentje:
Válaszodat egyébként köszönöm, várom a reakciómra is a válaszod, és akkor újabb zöld jelet kapsz. :)
2014. jan. 23. 15:51
 4/8 A kérdező kommentje:
C meghajtón egyébként 7GB szabad hely van, és mindegyik partíció 5 napja lett töredezettség-mentesítve.
2014. jan. 23. 15:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Speccy-vel, CoreTemp-pel nézz rá a terhelés alatti hőmérsékletekre. (Ha meleg az okosabbja lekorlátozza magát.)


Háttérben futó programok nem eszik a processzort/memóriát?


A 7gb nem tűnik soknak, de szerintem ennek nem kellene ilyet okoznia. Ha van lehetőséged teszteld le több hellyel.

2014. jan. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De a hőmérsékletet azért nem értem, mert csak akkor hűlne le, ha mondjuk 30 percig ki van kapcsolva, és "pihen". De akkor újraindítás után frissen miért jó mindig 20 percig?
2014. jan. 23. 16:08
 7/8 anonim ***** válasza:
Valami háttérben futó program lesz a ludas, mikor leesik az fps zárd be a játékot és nézd meg a feladatkezelőben a CPU használatot h mennyi %-on megy.
2014. jan. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló megtalálta a probléma gyökerét. Valami cgminer.exe indult be, az okozta a problémát. Letöröltem a programot, és egyelőre nem jött elő a kérdésben ismertetett probléma.
2014. jan. 25. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!