Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik Linux disztribúciót...

Melyik Linux disztribúciót ajánlanátok erre a gépre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gépem:

i845GV-ITE8711 (Socket 478) Alaplap

Windows XP Professional 32-bit SP3 operációs rendszer

Intel Celeron 2.00 GHz processzor

DDR 1Gb 266 MHz RAM

Intel 82845G/GL/GE/PE/GV 64 Mb videókártya (alaplapi)

Maxtor 6B200P0 190 Gb HDD

Realtek AC'97 Audio hangkártya (alaplapi)

Hp Compaq ház

Erre keresek az alábbiaknak megfelelő Linux disztribúciót:

- Magyar nyelvű legyen (vagy lehessen hozzá letölteni magyarítást)

- Legyen rajta (vagy lehessen rá tenni) LibreOffice(t) (amiben ugye tudok úgy menteni, hogy Office Word, PP satöbbi is meg tudja nyitni)

- Valami irtó gagyi grafikus környezet legyen

- Menjen rajta a Steam és a Steames, eredeti Counter Strike 1.6 (úgy tudom mennie kell mindegyik disztribúción, de azért külön leírom)

- Legyen rá valami JÓ multimédia lejátszó! (az eddigieknél az alap soha nem vitte csak az AVI-t, és az Mplayer is csak AVI-t, MP3-at meg még egy két fajtát játszott le)

- Amiket próbáltam (és nem jöttek be): Xubuntu, Linux Mint 13, Linux Puppy (Nem jöttek be alatt leginkább a laggot értem... De nem olyan laggot, hogy be-be fagyogat a gép, hanem LASSÚ. Maga az ablakok mozgatása, megnyitása egy szenvedés volt.

Illetve filmet sem tudtam nézni, mivel nem volt jó lejátszó rá.)

Köszönöm előre is!



2014. jan. 25. 09:55
 1/4 Emberek ***** válasza:
Lubuntu 12.04, Ubuntu 12.04 LTS
2014. jan. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tom Benko ***** válasza:
Arch vagy Manjaro, mondjuk fluxbox vagy openbox wm-mel. Vagy twm, az a leggagyibb.
2014. jan. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Manjaro-t javasolnék. Alapból XFCE van hozzá, ami ugyan nem a létező leggagyibb grafikus környezet, de sokkal gördülékenyebb, mint a "nagyok". Alapból települ a Steam és a Libre Office is.

VLC-t tudsz hozzá letölteni.


Esetleg Lubuntu: LXDE grafikus környezet, ami még az XFCE-nél is lájtosabb. VLC-t tudsz letölteni ahhoz is. Office-ból viszont nem LibreOffice van hozzá, hanem valami annál jóval gagyibb szövegszerkesztő. Nyilván telepítheted a LibreOffice-t is, de az kevésbé lesz fürge.


Most olvasom a kérdésed végét:

Ha neked a Puppy is lassú, nos hogy is fogalmazzam ezt meg udvariasan... szóval a Puppy talán e létező leg-light-abb Linux amit ismerek, őskövületeken is elfut. Viszont hiába a lájtos oprendszer, ha HD felbontású videót akarsz rajta lejátszani, ahhoz bizony számítási kapacitás szükséges. Ugyanez a helyzet a 3D-s játékokkal is. Szóval ha neked a Puppy is lassú, akkor minden más is lassú lesz. Nem új oprendszer kell neked, hanem új gép.

2014. jan. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
Ez az, hogy nekem gyengébb gépen KDE-vel muzsikál, úgyhogy nem értem, mi az, hogy lassú... Esetleg a hdd kezdhet elrohadni, és a bad blockok miatti reallokáció lassít.
2014. jan. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!