Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudnátok ajánlani a Google...

Tudnátok ajánlani a Google Chrome és a Mozilla Firefox helyett normális böngészőket, amik gyorsak is és nem is eszik meg az összes memóriámat?

Figyelt kérdés
Olyan mint ha a RAM-ba tölteni az előzményeket... mert minél többet használom annál jobban nő ha pl megnézek online egy filmet akkor kb annyival nő a memóriakihasználtsága mint maga a film... ez így nem normális és alig lehet őket használni...

2014. jan. 25. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A gépedet kellene újítani, ugyanis ha a Chrome nem gyors, akkor a többi sem.
2014. jan. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én a Maxthon-t javaslom alternatívaként. Egy próbát mindenképp megér. [link]


Amúgy meg a CCleaner-t engedd rá néha. ;-)

2014. jan. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

most lesz márciusban egy éves ilyen notebook csak annyi különbséggel hogy az enyémben nem 2 hanem 4 GB ram van:


[link]


és az a bajom velük mármint a fent említett böngészőkkel hogy a chrome pl képes megnyitni 20-30 folyamtot úgy hogy egy ablak van megnyitva belőle amiben 2 fül van és megeszik sokszor több mint 2 giga ramot

2014. jan. 25. 11:40
 4/9 A kérdező kommentje:
CCleaner naponta minimum egyszer szoktam futtatni és fent van hozzá a ccleaner enhancer is meg ami van még az Advanced System Care de azt ritkábban szoktam futtatni meg rendszeresen hetente legalább egyszer szoktam töredezettségmentesíteni is...
2014. jan. 25. 11:46
 5/9 anonim ***** válasza:

Adnék a helyedben egy esélyt az IE 11-nek, Windows 8.1 alatt nagyon jó. Én személy szerint már jobban szeretem a Firefox-nál, Maxthon-nál, Opera-nál és még a Chrome-nál is.

Sokkal gyorsabban nyílik meg nálam, igaz, ilyen HTML5 meg hasonló tesztekben a Chrome erősen vezet, de nálam az IE 11 valahogy "folyamatosabb". (és nem szar gépem van, i7 3612qm, 8GBRAM, HD8750M)

2014. jan. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
töltsed le a filmet és akkor nem kell szenvedjél az online filmnézéssel
2014. jan. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 csacsi2 ***** válasza:

Állíts be nagyobb disk cache-t és kissebb memory cache-t.

FF tweak a memória használat csökkentésére:

Név;Érték


browser.cache.memory.capacity;65536 (csökkentsd)

browser.cache.disk.capacity;76800 (növeld)

browser.cache.disk_cache_ssl;false

browser.cache.memory.enable;false

browser.cache.offline.enable;false

config.trim_on_minimize;true


Ha fut a Plugin container akkor az is fogysztja,

Szűrésbe:dom.ipc

dom.ipc.plugins.enabled;false

mindent amit lehet false-ra.


Egyéb beállítások (Firefox tweak):

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__5..


Flash beállításaitól is függ mennyi adatot töltesz le,tárolsz a merevlemezen. Ha kevés akkor a ramból fog dolgozni.

Részletes beállítások:

[link]

Illetve a biztonságos módban előbb sandboxban futtatja biztonsági okokból ezt ki lehet kapcsolni.

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__51..


Ha nekem nincsenek ilyen problémáim, neked sem kellene!

1.5Gb ram 1.8 Ghz proc...


Beállítások után indítsd újra a FF-ot.


Másik böngésző: Maxthon (dual motoros) ,de ahogy az első válaszoló írta, ha 2 különböző (IE -val 3) motoros böngésző is erőforrásígényes, akkor bármivel az lesz!

2014. jan. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na!

Nagyon ajánlom a Comodo Dragon ill. a Comodo Ice Dragon-t. Ezek a Chrome ill Firefox Comódosított változata. Gyors+Extra biztonságos.

Ha egyik se tetszik akkor marad az OPERA. Ez nem nyerte el a tetszésem, de lehet, hogy neked bejön.

Az Opera elég primítív  nem fogyaszt túl sokat, de ne legyenek túl nagy elvárásaid a Flash Playeres cuccokkal.

A másik kettő kb. egyenlő az őseivel, de azért egy kicsivel talán gyorsabbak.

2014. jan. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 csacsi2 ***** válasza:

Google Chrome motorját használja a comodo dragon is. Operát meg nem érdemes, nem fejlesztik és az is a "WebKit" -et használja.Amúgy egy jó kis böngésző a comodo dragon.

A többmotoros böngészők pl.: "Lunascape", vagy a "maxthon".

de ott van az egyszerü szöveges böngésző a "Lynx" :)

2014. jan. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!