Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshopban hogy lehet ilyet...

Photoshopban hogy lehet ilyet csinálni?

Figyelt kérdés
Látom pl hogy vannak plakátok, és ugyanazzal a betűtípussal ami a plakáton van azt írja rá az ember amit szeretne. Ilyet hogy lehet?

2014. jan. 26. 20:29
 1/7 tabaki ***** válasza:
Vannak ilyesmire online oldalak, pl. a népszerű "Keep calm and..." plakátok esetében. Normál képszerkesztőben (pl. Photoshopban) úgy tudod megcsinálni, hogy telepíted a rendszerre az adott betűtípust, akkor a program ugyanúgy látni fogja, mint a többit, onnantól azt írhatsz vele, amit akarsz. A tényleges cél ismerete nélkül nehéz kevésbé általános tanácsot adni.
2014. jan. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tényleges cél nincsen, szeretek képet szerkeszteni. és érdekelt ezt hogyan csinálják. Tudom vannak ilyen betűtípus felismerők de nekem az nem nagyon vált be, pontatlan
2014. jan. 26. 20:50
 3/7 csacsi2 ***** válasza:

Ha nics cél akkor nekünk sincs miből kiindulni.

Mi az amit nem tudsz?

Szövegeszközzel betűt tudsz írni és kiválasztani a betütípust (ahogy tabaki is írta előtte telepítsd).

Olyan betütípust amilyet szeretnél.

ezt a betüfelismerést nem értem, mivel ha az a kérdésed hogy milyen betü, akkor mutasd meg!

Ha nincs célod akkor is kell betükészlet.

Ha már van akkor módosíthatod ahogy akarod (pl.:keverési beállítások).

itt egy példa a 3d betü készítéséhez:

[link]


Ezen az oldalon vannak ingyenes font-ok.

[link]


Vagy készíts magadnak betűkészletet:

[link]

[link]

2014. jan. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És ha már megvan a betűtípus, és az eredeti helyére szeretném írni azt hogy lehet feltűnésmentesen megoldani?
2014. jan. 26. 21:39
 5/7 tabaki ***** válasza:

Rengeteg ingyenes letöltőhely van:

[link]

A típusfelismerő programokkal nekem is rosszak a tapasztalataim, az igazán alkalmas szoftver a te fejedben van. A font-oldalak a betűkészleteket bizonyos szempontok szerint csoportokba rendezik, és képen is megjelenítik, így a kívánthoz hasonló betűkön gyorsan végig tudsz szaladni. Kérdésre válaszolva én is legalább 3-4 alkalommal megtaláltam betűtípusokat, igaz, volt, amelyik néhány órámba került. Mindenesetre lehetetlenség nincs a dologban.

Hogy a meglévő betűtípussal mit kezdjél, arra csak annyi a válasz, hogy az eredeti szöveget el kell tüntetned, és a helyére beírni a magadét (nyilván új rétegen, hogy legalább az esetleges későbbi szerkesztés már ne jelentsen gondot). Ennek a feladatnak a nagyságát viszont a betűk háttere határozza meg. Sima szín esetén egyszerűen átfested a szöveget. Semleges mintát vagy egyszerűbb formákat oda tudsz csalni másolóval. Az igazi probléma akkor van, ha komolyabb tudás nélkül nehezen megoldható dolgot, például egy arcot kell reprodukálnod, de az általában nem jellemző, hogy ilyen kényes részleteket takarjon a felirat.

Hacsak nem ütközik megoldhatatlan nehézségekbe, javaslom az egész eredeti szöveg eltüntetését, így sokkal könnyebb hitelesen a helyére szerkesztened az újat, mint a részlegesen törölt szöveg lyukaiba beleügyeskedni akár hasonló hosszúságú részleteket. Ezen megoldás előnye továbbá, hogy természetesen sokkal kevésbé érzékeny a talált betűtípus apróbb eltéréseire, mivel nem látod mellette az eredetit.

2014. jan. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tabaki ***** válasza:

Hát ez bizony nem Photoshop, csak Gimp, ilyesmihez de úgysincs szükség különbre... :)


Eredeti:

[link]

Lepucolt:

[link]

Új szöveg:

[link]


A betűket Blenderben 3D-sítettem. Mint látható, nem követtem az eredeti töredezettséget, csak ráengedtem egy felületet. A fontot innen vettem:

[link]

Ékezet nincs a betűtípusban, azt is Blenderben szerkesztettem hozzá.

2014. jan. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tabaki ***** válasza:

+ Má' megint félig alszom...

DE ILYESMIHEZ

2014. jan. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!