Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Scribus kiadvány-szerkesztő...

Pataki Csanád kérdése:

Scribus kiadvány-szerkesztő programba hogyan lehet PDF formátumú képet betölteni? Kép betöltése használatával romlik a minősége, más megoldást (pedig lehet, hogy pofonegyszerű) pedig nem találtam.

Figyelt kérdés

2014. jan. 29. 12:53
1 2
 1/11 coopper ***** válasza:

Szia.


Lehet, hogy badarság amit irok, akkor előre is bocsi :


"pdf to bmp online" : feltöltöd, konvertálja, letöltöd, a bmp beszúrod.


vagy ugyanez a helyi gépen : "Bullzip" virtuális printer, letöltöd, telpited, a pdf-et kinyomtatod rá bmp-ként, és a létrejött bmp-t beszúrod.


Sok sikert.

Üdv.

2014. jan. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pdf-ről először konvertáld valami vektoros formátumra, pl. svg-re Inkscape-pel. Ha jól tudom a Scribus ezt már be tudja tölteni.
2014. jan. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 tabaki ***** válasza:

Hol a probléma? Megvan ugyebár a képkereted, ki is van jelölve. Utána:

Fájl -> Importálás -> Kép betöltése...

A betöltőablakban kiválasztod a PDF-et, oszt' annyi.

2014. jan. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 tabaki ***** válasza:

"Kép betöltése használatával romlik a minősége"

Bocs, erre csak most figyeltem fel. Ugye, nemcsak a képernyőn vizsgáltad a betöltött képet, hanem exportálás után az újonnan létrehozott PDF-ben is?

[link]

[link]

Extrém módon felnagyítva tényleg érződik némi minőségkülönbség az eredeti PDF-kép javára a Scribusból mentett változatához képest, de ha nem keresem, biztosan nem veszem észre. Nem nagyon hiszem, hogy a fortélyos vargabetűkkel kinyert képek esetén ennyi minőségromlás ne adódhatna.


@ scriba:

Noha szükségtelen, de az Inkscape-ben elég lenne csak kiszedni a bitképet a PDF-ből, és PNG-be menteni, a Scribusnak az is jó. Ez éppenséggel hasznos lehet, ha elhagyandó szöveg, stb. is van a kép mellett.

2014. jan. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én úgy értettem a kérdést, hogy a pdf oldalképet kell betölteni, tehát aminek vektoros összetevői is vannak. Erre vonatkozott a válaszom, de igaz, hogy a kérdés máshogy is érthető.

Remélem a kérdező eloszlatja a kétségeimet.

2014. jan. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Elsőként köszönöm mindenkinek gyors válaszokat!


A leírtak alapján sikerült elérnem részsikereket, de az átütő végleges eredmény még elmaradt.


Szóval amennyiben kép betöltése funkcióval próbálom betölteni a pdf anyagomat (ez egy vasúti menetrendi mező), az nálam hazavágja a felbontást. Exportálás után is pont olyan rossz minőségű lesz, mint ahogy a scribusban látom.

Inkscape programot nem tudtam még telepíteni (céges gép korlátozott telepítési lehetőségekkel), így megpróbáltam a pdf-et Adobe Acrobat XI Pro programmal átkonvertálni. Postcript formátumba elmentve már vektorosan jó minőségben sikerült a scribusba betölteni, de még van némi hiba, talán a fontokkal.


Erről a dokumentumról lenne egyébként szó: [link]

2014. jan. 29. 21:27
 7/11 tabaki ***** válasza:

Az Inkscape -- legalábbis nálam -- egy kissé bumfordin tölti be, de nem egészen használhatatlan az eredmény:

[link]


Viszont Gimppel jobban néz ki, így első blikkre tökéletesnek látom:

[link]

2014. jan. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 tabaki ***** válasza:

+ Azért vess egy pillantást arra is, hogy nálam mit csinál Kép betöltésével.


Scribusban fölnagyítva (Kép kerethez igazítása) így néz ki, mondhatom, sírni való látvány:

[link]

[link]


PDF-ben mentve, nézőkével 400%-os nagyságban megjelenítve:

[link]

2014. jan. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 tabaki ***** válasza:
Hoppá, azt csak most vettem észre, hogy az Inkscape nemcsak ügyefogyottabb, de a hópihék helyett "a" betűket, a vágányszámok vagy mik helyett meg dollárjeleket írt... érdekes. Azt gondolnám, hogy font-probléma, de a Gimp ugyanazon a gépen csinálta meg jól, meg a Scribus is.
2014. jan. 30. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szuper, köszönöm!

Az az igazság, hogy pdf-be nyomtatás után messzebbről nézve rossz volt még a képminőség, ez zavart meg. 300 % fölött már jól látszik. Kisebb képromlás van csak, benéztem...


Annyi kérdésem lenne még, hogy pdf-be konvertáláskor milyen beállításokat használtál (kompatibilitás, felbontás, tömörítés)? Talán itt tudok még valamit javítani.

2014. jan. 31. 15:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!