Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van értelme frissíteni Windows...

Van értelme frissíteni Windows 7-ről 8.1-re? Lenne látható teljesítmény növekedés?

Figyelt kérdés

i3 3240

4gb ram

1tb hdd


2014. jan. 29. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha teljesítménynövekedés nem is, de romlás sem lenne.

Nekem mondjuk gyorsabban kapcsolt be 8.1 alatt a gép, ezen kívül kb hasonlónak tűnt a mindennapok folyamán.

2014. jan. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Erre csak te fogod tudni megadni magadnak a választ, tedd fel és meglátod. Én váltanék a friss operációs rendszerre a helyedben.
2014. jan. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Telejesítményre teljesen ugyanaz, csak magadra veszed a kellemetlenségeket, úgymint:

- metro ui

- nincs windows update ikon

- nincs defender ikon

- teljes képernyős "start menü"

- csiricsáré, rajfilmszerű kinézet

- nincsenek minialkalmazások

- a nagy testvér figyel

- körülményesebb az aktiválás

- egyes régebbi programok nem futnak

- UAC-ot nem lehet rendesen kikapcsolni, csak a registry bütykölésével, de attól a fél rendszer meghal

- f*s wifi kezelés

- nincs rendes aknakereső

- hybrid boot bekavar, ha egyéb windows is van a gépen

- nincs többé csökkentett mód menü, csak körülményesen

- defender nem frissíti az adatbázist, ha a windows update nincs full automatán

- nincs aero

- system restore-t csak group policy-vel lehet kikapcsolni (ellenkező esetben magától visszakapcsol)

- kell hozzá WDDM 1.3-as driver, ami a videokártyádtól függően vagy van, vagy nincs

- már bejelentették a 9-et, a microsoft maga is elismerte, hogy a 8 kudarc


Megéri mindezt a kb. nulla nyereség? Szerintem nem. Persze akiknek az van, azok önigazolásképpen le fognak pontozni. Döntsd el magad, én javaslatot nem teszek, csak felvázoltam pár ellenérvet.

2014. jan. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
8-at használtam, azt utáltam mint a halált, reméltem azért a 8.1-nél változik a véleményem, de a leírtak alapján még csak kipróbálni sem érdemes. Köszönöm a válaszokat.
2014. jan. 30. 18:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem ajánlanám.Én Win 8.1-et most fogom visszarakni Win 7-re.Ja és am az egész Win 8- 8.1 egy rakat sz*r.Tisztára bugos minden,a csempék is nagyon idegesítőek.Most a Windows nagyot hibázott.Szerintem maradjon nyugodtan a gépeden a Win 7.Én bánom h eredeti Win 8-at rakattam rá,az is laggolt,bugolt utánna frissítettem 8.1-re az meg még bugosabb volt. Ja és a gépem: Proci: Intel Core i7 RAM:16 GB HDD:1024GB (1tb) VGA (videokártya): Nvidia Geforce 2gb
2014. febr. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!