Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem tudok Pendriveról...

Miért nem tudok Pendriveról bootolni? Kiírja hogy Operation system was not found . Stb. vagy hogy lemezolvasási hiba. Miért?

Figyelt kérdés

Szóval van egy pendrive -om, amiről lehet(ne) bootolni. Windows xp -t szeretnék rátenni és azt telepíteni egy gépre. Ismerősömé a pendrive és ő már telepített róla windows xp -t, szóval nyilván én csinálok valamit rosszul.


Próbáltam már programmal is (rufus) és így is: [link] !


Ha programmal csinálom, azt írja hogy lemezolvasási hiba, ha pedig a linkelt leírás alapján, akkor pedig jön az operation system wasn't found -os történet... A cd, amiről másoltam a windows -t, működő képes, néhány napja lett róla telepítve, szóval azzal nincs gond.


A teljes hiba üzenet amikor a linkelt leírás alapján csinálom: "An operating system wasn't found. Try disconnecting any drivers that don't contain an operating system. Press any key to restart"


Mit csinálok rosszul? Mi lehet a hiba?


Próbáltam már NTFS és FAT32 file rendszerrel is. 1 GB -os Kingston pendriveról van egyébként szó.


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2014. febr. 1. 21:15
 1/6 A kérdező kommentje:

Amúgy ha a leírás alapján csinálom, így néznek ki a pendriveon lévő file -ok: [link]


Ha meg programmal, akkor is ugyanígy, csak a pendrive neve nem "Cserélhető lemez" hanem valami más.

2014. febr. 1. 21:29
 2/6 coopper ***** válasza:

Szia.


Próbáld máshogy, ezér féle leirás van a neten, csak be kell irni a googlinak : windows xp telepitése pendrive.


AZ első 4 találat :

- [link]

- [link] _yumi_segitsegevel

- [link]

- *****


Sok sikert.

Üdv.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2014. febr. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 csacsi2 ***** válasza:

Wintoflash -t ajánlom erre a célra.

Biosban látja a flasht és a merevlemezt? Leformázod a telepítővel? Jó a boot sorrend?

2014. febr. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

- Wintoflash -t ki fogom próbálni, köszönöm!

- Igen jó a boot sorrend és látja is a bios.

- Igen formázni szoktam a pendrivet, minden próbálkozás előtt.

2014. febr. 3. 16:16
 5/6 csacsi2 ***** válasza:
FAT16 -al próbáld (windowsban csak FAT) arról biztosan kell boot-oljon...
2014. febr. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sikerült megoldani!

A Yumi nevű programmal raktam a Windows xp -t a pendrive -ra és így sikerült telepíteni a gépre.


Ezen leírás alapján csináltam mindent: [link]


Köszönöm a segítséget! :)

2014. febr. 26. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!