Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nagyon súlyos kékhalál problém...

Nagyon súlyos kékhalál problémám van. Hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés

Ezt írja ki: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

„tcpip.sys” + „ndis.sys” <- Néha ezeket is írja az előzőhöz egy új sorban, mikor melyiket, ha pontosan emlékszem rá.


Az eseménynaplóban ezt találom:

„Az operációs rendszer hibaellenőrzés céljából újraindította a számítógépet. A művelet a következő volt: 0x000000d1 (0x0a0ec0f0, 0x00000002, 0x00000001, 0x89890609). A memóriakép mentve a következő fájlba: C:\Windows\MEMORY.DMP. Jelentés azonosítója: 020814-24070-01.”


Sok fórumot nézegettem már. A legtöbb helyen azt írják driver probléma. Van ahol memória írás hibára gyanakodtak. Volt, ahol driver frissítést ajánlottak, vagy rendszer újratelepítést.


MINDEZEKEN TÖBBSZÖR IS TÚL VAGYOK MÁR. Win8 pro x86-ot használtam egy évig, soha nem volt gond vele, majd amikor 2013. októberében kijött a 8.1 átálltam rá. Kb. akkor kezdődtek a gondok, ezért én arra gyanakodtam hátha a 8.1-et valamiért nem bírja a gépem, vagy nincs hozzá megfelelő driverem, ezért visszatettem a 8-at. Fujitsu Siemens Amilo li2727-es noteszről van amúgy szó. Jó régi, most februárban 5 éves. :S


A win8 pro x86-om eredeti. Mégsem megy a gép ezzel sem. 20 percenként beadja a kékhalált a DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL szöveggel.


Ez a kékhalál akkor jelentkezik, ha zenét hallgatok, vagy filmet nézek. Nincs sérült csatlakozója a gépnek, a 4 USB-ből mind szépen működik. Nincs hibás pendrive-om. Semmi sem lötyög, amit beledugok. A 8.1-et is már párszor újratelepítettem emiatt a kékhalál miatt és friss driverek meg már nem igazán vannak ehhez a géphez. Most, hogy újra a 8-at használom, azzal is kékhalálozik. Az Ubuntu memtest +86-tal csináltam RAM tesztet, hibát nem írt. A merevlemez kb 3,5 éves. Nem használok komoly grafikai programokat, mint videó szerkesztő, vagy játék. Ezen nem is menne. :D Csak netezek, filmet nézek, vagy zenét hallgatok. A videó mehet netről is, akkor is kékhalálozik.


Ötletek azon kívül, hogy vegyek új gépet? Szerintetek az 5 év intenzív használat most köszön vissza? Itt inkább hardver hiba lehet szerintem. Mit tegyek?



2014. febr. 8. 20:58
 1/5 anonim válasza:

[link]


Itt leírják, hogy egy eszközillesztő telepítésekor hiba lépett fel, mivel a rendszer nem válaszol. Szóval valami driver gond lesz... Nézd meg, ott írják, hogy lehet megszüntetni!

2014. febr. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oké, köszi megnézem.
2014. febr. 8. 21:46
 3/5 anonim ***** válasza:

a wifi kártyád nem támogatott Windows 8 alatt, ez okozza a kékhalálokat, ha jól gondolom Intel 4965agn wifi van benne, itt a megoldás, természetesen ez sem garancia arra hogy menni fog

[link]

2014. febr. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

# 3


Pont fordítva. 2013. januártól decemberig win8-at használtam. Tökéletes volt, semmi baja sem volt. Sőt sokkal gyorsabb lett a gép, mint win7-tel volt. Ethernetet használtam, mert a wifi kártya nagyon lassú. Aztán 2013. december körül tettem föl a 8.1-et, azóta vannak gondok. Másfél hónapig folyamatos kékhalálozások voltak, ezért döntöttem úgy most februárban, hogy visszateszem a 8-at, hátha magát a 8.1-et nem szereti a gép, vagy fordítva, vagy mint mondtad, a 8.1-hez nincs megfelelő driver a gépemhez. De most, jelenleg, a 8-cal ugyanúgy 10-15 percenként kékhalálozás van. Azzal a rendszerrel, ami 11 hónapon keresztül kifogástalanul működött a noteszemen. Most az is ezt csinálja. Jelen pillanatban, most már egy hete az ethernetet egyáltalán nem használom. Nem tiltottam le, csak egyszerűen kihúztam. És, nincs kékhalál. Ha bedugnám és elkezdenék zenét, vagy filmet lejátszani, meghalna. Berreg egy nagyot és újraindul és a fenti hibát írja. De párszor még a lejátszás se kellett neki, elég volt, hogy az ethernet be legyen dugva és már attól vége volt. Úgyhogy biztos, hogy magával az ethernettel van gond. Vagy fizikailag, vagy driveresen. Az elmúlt 2, 2-5 év ethernet driver-ei közül mindet kipróbáltam. Ha driver gond, hogyhogy régebbivel, amivel régen működött, most nem? 2013.12.18.-ainál frissebb meg még nincsen. Nem tudok ráfrissíteni.


Ez X-aktás ügy! :DDD

2014. febr. 15. 10:45
 5/5 A kérdező kommentje:
És köszönöm ezt a linket is. :)
2014. febr. 15. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!