Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Processzor kiégető program...

Processzor kiégető program létezik?!

Figyelt kérdés
Szóval hallottam hogy regebbib2 magos procikat ki lehet égetni/ túl terhelni egy programmal. Ilyen létezik? Mi a neve?
2014. febr. 10. 07:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Két magos proci az minimum Pentium-D vagy Athlon 64 X2. Ezekben már van hővédelem azaz megvédik magukat az elsüléstől. Persze biztosan el lehet ezeket is füstöltetni (feszültséggel babrálva), de nem vágom, hogy ez miért lenne jó neked...Vannak CPU izzasztó programok, de ennek pont az a lényege, hogy bírnia kell normál, rendeletetésszerű használat mellett a CPU-nak. Ezzel ellenőrzhető a hűtés minősége illetve a tuning stabilitása. Akinek egy ilyen program alatt elfüstöl a procija, ott valami nincs rendben. Ilyen alkalmazások az Orthos, Prime95, Intel Burn Test vagy az OCCT.
2014. febr. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oké,olyan program kellene,amit futtatok pf beállítom 1 percre,és amikor 1percig elszámolt leáll,és közbe mutatja hány fokos a proci,ilyen program van?
2014. febr. 11. 09:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Az OCCT tud ilyet, de a tapasztalatom szerint a Prime95-tel picivel jobban melegszik a proci. Az Orthos csak 2 magot terhel, de lehet belőle több példányt indítani és az affinitás beállításokkal ki lehet osztani a magokat. Ezeket viszont manuálisan kell leállítani és külön szoftverrel kell figyelni a hőmérsékleteket. Az OCCT-t tudod időzíteni, mutat grafikonokat és leállítás után csinál grafikonokat. 1 perc viszont semmi, legalább fél órás terhelésnek van értelme, de komolyabb teszteléshez órákat is szoktak futtatni.
2014. febr. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Oké,már rájöttem leszedtem rég,nagyon köszi,még 1 kérdés,egy AMD Athlon x2 64 4200+ (2x22000Mhz) Procit lehet Húzni jobb ventillátorral ezen az alaplapon: Gigabyte Ga-M61SME-s2?
2014. febr. 11. 13:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg lehet, de 2,5-2,6GHz-nél többre ne számíts szerintem, normál feszültségállítási határokon belül. Mivel csak alapórajel emeléssel tudod húzni, így figyelned kell a HT/RM órajelekre is.
2014. febr. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!