Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Macbook white 2.1-re hogy...

Macbook white 2.1-re hogy tudom feltelepiteni dvd-ről a Liont?

Figyelt kérdés
Vettem egy macbook white-ot, de lassúnak érzem a rendszert meg jobbnak látnám ha egy friss rendszerem lenne. Kaptam egy osx lion oprendszert, ez egyel frisebb a rajta lévő snow leopardnál, de teljesen új nekem még a mac rendszere valaki leirná h hogyan tudom leformázni es korrekten feltelepiteni a rendszert? Ha be van kapcsolva a gep és úgy rakom be a lemezt akkor elindul a telepites de azt mondtak h igy csak a régire frissűl rá.

2014. febr. 13. 10:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A lionnal még lassabb lesz. Max 3GB memóriát tud kezelni, azzal valamelyest gyorsul. Ha ennyi van benne, akkor ez a max. Esetleg egy régi SSD ami jó hozzá, de abból talán max 64GB-os van amit ebbe bele is tudsz tenni.
2014. febr. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
4gb ram van benne 667mhz ddr2. A kerdesre valasszolva leirod a telepitesi folyamatot legyszives?
2014. febr. 13. 14:31
 3/18 anonim ***** válasza:

A 4-ből csak 3-at használ, hiába van benne 4.

De mondom ha jót akarsz nem frissítesz.


Amúgy,

Berakod a DVD-t, nyomod a C-t a boot hang előtt és után aztán telepíted. Előtte nem árt formázni a Disk Utility-ben. HFS+-ra: "Mac OS Journaled"

A Diks utility-t eléred a telepítő menüben.

Kiválasztod a vinyót - Erase menüpont -> Mac OS Journaled" -> erase/formázás utána telepíthetsz.

Aztán csak klikk-next, amikor kéri megadod a neved meg a felhasználói nevet plusz jelszót.

Semmi extra.

Amúgy tele a net telepítő videókkal és leírásokkal, most telóról ha nem gond nem keresgélek.


Ha nem formázod, akkor simán frissít. Akkor még lassabb lesz, mint simán a lionnal.

Az SL jóval gyorsabb, de te tudod.

2014. febr. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Azert gondoltam h megprobalom mert olvastam par kommentet olyanoktol akik feltettek es jol futott allitolag. Max ha lassu lenne akkor meg barmikor fel lehet tenni egy snow leopardot. Akkor ahogy benyomtam a bekapcs gombot tartsam lenyomva a C-t vagy nyomkodjam fooyamatosan? Azert nem sikerult ezekszerint a telepites eddig mert en olvastam a neten es ott azt irtak h command gomb es R- gombot kell nyomni de akkor ezert nem volt semmi reakcio!
2014. febr. 13. 16:14
 5/18 anonim ***** válasza:

[link]


Nekem is ilyen gépem van. Tudom, hogy melyik rendszerrel mit tud és mennyire gyors.

2014. febr. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
a command R-hez kellene egy recovery partíció az meg ezek szerint nincs, nem is kell ha van dvd
2014. febr. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitseget este akkor csinalom amiket mondtal kiprobalom milyen. Jo a kis gep csak latszik hogy evek ota csak hasznaltak es karbantartast nem kapott. 80 gb-os hdd-ből 22 szabad. Ezert is latom jobbnak ha ujra rakom az egeszet! Ha ilyened van akkor meg abbam kerhetek tanacsot hogy honnan szerezzek aksit, mert az teljesen halott, kulso aram nelkul azonnal kikapcsol. Ennyi az össz hibaja, de legalabb igy olcson hozza jutottam :)
2014. febr. 13. 17:11
 8/18 anonim ***** válasza:

Ugyan így "jó" az én akkum is. :)

Amúgy eBay-en lehet kapni még akár eredetit is. Ne a legolcsóbbat nézd hanem 11-12e körül.


Amúgy itt van kb az a leírás amit írtam csak angolul. Talán részletesebb.

[link]

2014. febr. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Akku tapasztalat.

Nálam eddig az utángyártott tovább bírta ,mint ami benne volt. Aztán vettem mégegy eredetit volt benne 33 ciklus az kb addig bírta, mint az utángyártott.

Szóval ha 1.5 évet kibír az már jó.

2014. febr. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
12-ezret nem is sajnalnek ra csak engem 30-40ezer ftal riogattak de akkor utana nezek ;) elso mac gepem, igaz h rege de nagyon helyes es egy rendszer ujra rakas vissza hozza remenyeim szerint az eredeti gyorsasagat nagyjabol :)
2014. febr. 13. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!