Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet visszaállítani,...

Hogyan lehet visszaállítani, hogy az Ubuntu 13.10 volt swap space partícióját lássa a Windows 7?

Figyelt kérdés
Feltelepítettem Windows 7 mellé az Ubuntu 13.10-et, csak annyira nem értek hozzá, és beállítottam, hogy swap space legyen a merevlemezen a legnagyobb partíció, ami 780 GB, így Ubuntu-n volt 782 GB virtuális memóriám, ami felesleges, a Windows 7 meg nem érzékelte, mivel az Ubuntu használta. Ezért újratelepítettem úgy az Ubuntut, hogy beállítottam, hogy a 780 GB-os partíciót ne használja. Ezek után megnéztem Windows 7-ben, és még mindig nem érzékeli azt a partíciót. Formázni kéne vagy meg lehet oldani máshogy?

2014. febr. 13. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:
780 gb swap :DD? Formáznod kéne vagy átkonvertálni ntfs-be :D. Ubuntu alatt gparteddel át tudod, vagy windows alatt easeussal :D
2014. febr. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
:) köszönöm a választ, megpróbálom.
2014. febr. 13. 20:12
 3/3 Csxeba ***** válasza:

Windows 7 alatt: jobb klikk a sajátgépre, ott kezelés. Ott a lemezkezelőben keresd meg a swapot, jobb klikk rá és valami olyan kell, hogy "Meghajtóbetűjel hozzárendelése". Rendelj hozzá egy betűt. Utána sajátgépet nyisd meg, ott lesz az új drive. Jobb klikk a drive-ra és "Formázás". Formázd NTFS-re, ha azt akarod, hogy lássa a Windows is meg bármilyen Linux is, ha csak a Linux kell hogy lássa, akkor Ext4.

Amúgy itt egy blog Linux kezdőknek, ott írnak a particionálásról is: linuselfutna.blog.hu

2014. febr. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!