Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Honnan tudom, hogy az excel...

Honnan tudom, hogy az excel táblázatnál a feladatomhoz melyik képlet kell?

Figyelt kérdés

pl: 2013-as érettségi, Uniós nyelvek, B, D,C oszlopban van hogy a lakosság x százaléka tud legalább egy nyelvet..két nyelvet stb

ez ugy néz ki hogy az első sor ausztria

egy nyelv:78% két nyelv:27% Három nyelv:9% egyet sem: (ezt kell kiszámolni képlettel)

melyik képletet kell használni, és honnan tudom megállapítani?


Igen, tudom hogy fent van a megoldás is, és abból ki tudom nézni a képletet de a többi feladatnál se megy a jó képlet kiválasztás, hiába nyálaztam át, hogy melyik mit csinál.. Sőt az előző feladatnál még csaltam is és megnéztem a képletet, és úgy csináltam meg a képletet hogy a megoldási fájl irta, még se rta ki az értéket. (meg a megoldás fájl képletében $ hasonló jel van, aki az enyémben nem jelenik meg.


Már végig néztem az összes google megoldást de egyik se írja hogy mi ez.



#érettségi #Excel #képlet #táblázat #középfokú inormatika
2014. febr. 13. 20:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ne a képletet magold be ( semmi értelme, ugyanis megvan az excelben). Általában hasonló feladatok szoktak lenni. Én tavaly statisztikát csináltam miből mi volt, és megtanultam a 10 legalapabb képletet használni. 5ös lett egyébként. Gyakorolj sokat és próbáld megérteni hogy miért azt a függvényt használta! Itt videóban nagyonszépen elmondja, mitmiért, nekem sokat segített. [link]
2014. febr. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 SimkoL ***** válasza:
Tudod az a nagyon sok 'értelmes' ember lefordította az Excel függvényeit magyar nyelvre. Ha van egy kis logikád kitalálod, hogy mit kell használni. Ha nincs, akkor b..szva van az egész. De ne vedd sértésnek aki már a magyar 'beszédet' sem érti meg ....
2014. febr. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak köszönöm.

SimkoL neked meg:

Hány olyan ország van az Unióban, amelynek lakossága 60%-nál nagyobb, illetve

40%-nál kisebb arányban beszél legalább 1, legalább 2, illetve legalább 3 idegen nyelvet?

Az eredményt képlet segítségével írassa a táblázat 60%-nál több, illetve 40%-nál

kevesebb sorának megfelelő oszlopaiba!


Akár magyar az excel akár nem kb odáig jutottam el vele, hogy a képletben benne kell lennie a HA-nak...


tudod az csak egy dolog hogy át van írva magyarra

2014. febr. 13. 21:15
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha nem megy a matek, akkor ne is erőlködj.

A képletet neked kell megfogalmazni a matek nyelvén, majd átültetni az excellbe. Ott összehasonlítod a lehetőségekkel, mondjuk pl végzel egy próbaszámítást te, meg az excell. Ha egyezik az eredmény, már meg is vagy.

2014. febr. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 SimkoL ***** válasza:
Az utolsó válaszolóval egyet értve ha nem megy a matek és a logikus gondolkodás akkor tényleg felesleges a függvények nevét akár magyarul akár angolul megtanulni. Egy pár egymásba függvény megoldja a gondot, amit úgy kellene elkezdeni, hogy megírom az elsőt, letesztelem, félreteszem. Írom a következőt működik, belekombinálom az előzőt vagy félreteszem.... és így tovább és így tovább. Nagyon profinak kell lenni aki kapiból hétszer egymásba ágyazott fgv-t ír elsőre és működik is csont nélkül. Tudni kell melyik fgv. mire jó, szintaktika, input, output. Amikor az írtad hogy '$ hasonló jel van' na az volt a vég. Tessék már alap dolgokkal tisztában lenni.
2014. febr. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok:


Utolsó: azért infóérettségihez input output nemigen kell. Egyébként igen. De szerintem gyakorlással 5ösre simán megírja. legalja a 4-es.

2014. febr. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hatos info érettségin nem az Excell lessz a cumi.


Oda mindig bevágnak valami olyasmit, amiről még az info tanár sem hallott.

2014. febr. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
tisztázzunk valamit: utoljára info órám 2008-ban volt, akkor se tanultunk az excelről sokat kb annyit, hogy "szia Excel" most jelentkeztem kiegészítő érettségire, és kissé hiányosak még az ismereteim, amit persze májusig bőven tudok pótolni, minek után csak az excel függvényekkel, az adatbázissal van gondom (azt meg soha nem tanultam)...
2014. febr. 13. 22:58
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyrészt számtan, illetve matematika, azt kell tudni. Amit Excel nélkül nem tudnál elkezdeni megoldani, az Excellel se megy. Az első feladatot pl. egy mezei kivonás, alsós anyag. 100% mínusz a csak egy nyelvet beszélők aránya, nem?


Ne haragudj, de ha egy témakörből semmit nem tudsz, akkor nem a GYIK az a hely, ahol az alapokat elsajátíthatod. Alsó hangon egy jó könyv, esetleg egy magántanár. Ha végképp nem megy, akkor nem jó tárgyat választottál vagy nem jókor, ilyen is van.



"Oda mindig bevágnak valami olyasmit, amiről még az info tanár sem hallott."

Ezt meg valami okos és tapasztalt ember írta, aki sok infóérettségin részt vehetett már... El tudok képzelni olyan infótanárt, akinek minden évben van újdonság az érettségiben, ahogy olyan orvost is, aki nem látott még influenzát, de azért mind a kettő vélhetően elég ritka.

Ilyesmivel fölösleges riogatni az embereket, megvan a jogszabályban lefektetett követelmény, ahhoz igazodik az érettségi minden évben.

2014. febr. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A $ jelnek pedig "abszolút és relatív cellahivatkozás" címen nézhetsz utána a Google-ban. A $ jellel talán azért nem sikerült, mert egy karakteres speciális jelekben nem jó a Google. (Az előző.)
2014. febr. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!