Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Segítséget szeretnék Windows...

Robby-85 kérdése:

Segítséget szeretnék Windows XP telepítésben?

Figyelt kérdés

Régebbi laptopra szeretnék xp-t feltenni,de egyszerűen nem boot-ol be a lemezekről,már próbáltam legalább 4-et,de tuti működnek,mert asztalin kipróbáltam és hibátlanul boot-olt!Pendrive-ról is próbáltam,de semmi!Természetesen az elsődleges boot-ot átállítom a bios-ban cd/dvd-re vagy usb-re,de semmi!A gépen lévő régi windowst meg már be sem hozza,hiányzik egy .dll fájl az indításhoz!Miért nem tud bootolni a laptop??

Előre is köszönöm a segítséget!


2014. febr. 15. 10:53
 1/7 P.O.C. ***** válasza:
Csak az XP nem boot -ol? Mást próbáltál már?
2014. febr. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amikor XP cd-ről bootolsz feldobja a:

" CD-ROM-ról való indításhoz nyomjon meg egy billentyűt "

Kiírja ezt az üzenetet?

2014. febr. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Próbáltam már win7 dvd-t is,de semmi!Az indításhoz nyomja meg a .... sem jelenik meg,pedig amikor még betudtam lépni a win-be akkor kipróbáltam a dvd meghajtót és más lemezt beolvasott,megjelenített!De érdekes,hogy a win-es cd-t az intézőben sem olvasta ill. jelenítette meg!Pedig tuti jók,mert kilett próbálva másik gépen és bootolt rendesen!
2014. febr. 15. 11:11
 4/7 A kérdező kommentje:
Már direkt dvd-re is kiírtam az ISO xp-t decrypterrel,hátha a cd-vel van a baja,de semmi!
2014. febr. 15. 11:12
 5/7 P.O.C. ***** válasza:

Sok régebbi laptop nem támogatja a pen drive -os boot -ot, az esetleg magyarázat lehet a pen drive -os részre. Viszont a lemezes részre csak az, hogy nem jó a meghajtó.

Lehet telepíteni belső vinyóról is, egy másik gépbe átrakva a vinyót talán meg tudod csinálni. Utána tiédbe visszarakva telepíted.

Itt a leírás hozzá: [link]

Jómagam még nem teszteltem ezt.


Esetleg hardveres hiba? A Memóriát érdemes lenne letesztelni.

2014. febr. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Memóriatesztelésre Memtest86: [link]
2014. febr. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Más lemezeket beolvasott a meghajtó,úgyhogy elvileg jó!
2014. febr. 15. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!