Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az Excelben van olyan idő...

Az Excelben van olyan idő vagy dátum függvény, amivel az adott számítógépen beállított dátum/idő adatoktól független valós dátum adatokhoz tudok jutni?

Figyelt kérdés

Olyan függvényre vagy megoldásra lenne szükségem, amivel akkor is a valóságos dátumhoz tudok jutni, ha átállítom a számítógép vezérlőpultján a dátumot.


Pl. ma 2014. február 16. van, de én átállítom a számítógépem op. rendszerében (WindowsXP) a dátumot 2012. december 10-re.


Majd elkezdem használni az Excelt.


Létezik az Excellen bellül arra megoldás/függvény, hogy ebben a helyzetben is a valós dátumot olvassam ki vele?



#Excel #dátum #valós dátum
2014. febr. 16. 15:12
 1/2 Tengor ***** válasza:
Függvény nincs. VB scripttel biztosan lehet csatlakozni valamelyik atomórához és onnan kinyerni a relatíve pontos időt.
2014. febr. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Reméltem, hogy egyszerűbb lesz, mert a makrókban nem vagyok otthon, de legalább így méginkább lesz miért belemélyednem.


Nekem most csak arra kell egy megoldás, hogy az adott Excell kalkulátorom elindításakor összehasonlítsa a valóságos időt egy általam előzetesen megadott dátummal. S persze az átállítható gépidőtől függetlenül.

Köszönöm az útbaigazítást, tovább keresgélek.

2014. febr. 16. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!