Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 8 magas lemezhasználat...

Windows 8 magas lemezhasználat. Miért?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor 50% felett megy a vinyó a feladatkezelő szerint. Ha másolok HDD-n belül (c-ről c-re) akkor felmegy 100%-ra. Miért?

Windows 8 Pro

PATA 160GB HDD

Intel Dual Core E5700 3,45GHz OC

RAM 3GB DDR2



2014. febr. 17. 14:38
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
Nekem is ezt csinálta (100% ,utorrent) w8.1 enterprise, pont ebben a pillanatban, táp kábelt kihúztam és ujra bedugtam és megoldotta a problémát ! Próbáljátok ki nekem bevált ( semmi mást nem csináltam) :)
2014. márc. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
És mi van, ha csak a százalékjelző bugos? Mert azt vettem észre, hogy elindítottam egy telepítést és már az elején 100% volt, de a sebesség ment feljebb és már kb 3x annyi volt, mint amikortól 100-at jelzett.
2014. ápr. 3. 14:46
 13/22 anonim ***** válasza:

Kérdés: Tapasztalsz-e emiatt teljesítménycsökkenést?

Másik kérdés: Mik azok a programok, amiket feltelepítettél? Ha módod van rá, akkor csatolj egy képet a telepített programokról, illetve azokról a programokról, amelyek automatikusan indulnak a Windows-zal.


Ezt Windows 7-nél a Start -> Futtatás -> msconfig és Automatikus indítás fülön,


Windows 8.1-nél pedig a Feladatkezelőben találod.

2014. ápr. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Nem tapasztalok teljesítménycsökkenést, az élményindexben a lemezt 5,9re értékelte, programmal pedig max 75 megabyte/sec jött ki az olvasásra. Ezek az eredmények normálisak? A windows-zal indul az uTorrent, xbox kontroller drivere. Program ami fent van a gépen: visual c++ összes, net keretrendszer, utorrent, xbox cont. driver, hd tunel (ez a hdd sebesség teszthez van) google chrome, origin, steam, uplay, winrar. Ennyi van fent, de teljesen szűz windows is ezt csinálja.
2014. ápr. 5. 20:54
 15/22 anonim válasza:
Ugyanez volt a problémám, de hosszas elemzés után rájöttem, hogy a mindenkori böngészőm falja a lemezt. Cserélgettem is őket rendesen, de a helyzet addig nem változott, amig az Operára nem került volna sor. A Opera telepítése és az előző böngészők nyom nélküli eltávolítása óta szinte megújult a gépem! A lemezkihasználtság 4-12% közötti, a gép villámgyors!
2014. szept. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
8.1 re váltással nekem is megoldódott, alapjáraton 1-2%, google chrome mellett 7-8%.
2014. szept. 11. 13:32
 17/22 boom12 válasza:
Igazából a win8 egy nagy kalap ****.Tudjátok melyik program pörgeti százra az 1 terrás winchesterem?...a System!!!!Az alap!Thank you microsoft,I'll use linux xdd Ráadásul ez valami only win8 kompatibilis gép,szóval nem megy rá a win7 xddd (de ne kérdezzétek hogy,mert fogalmam sincs mi baja vele...)Az egyetlen megoldás nektek viszont a jó öreg win7,én meg elcseszettül hagyhatok egy i5-öst és 1 terrát xddd
2014. szept. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:

startmenü vagy simán a keresésbe /services.msc

Windows Search servíz -Tiltása

Windows Defender - Tiltása


Windows hotmail bejelentkezés mellőzése simán a gépre userként bejelentkezni, google drive (skydrive) , ill dropbox 100% ra pörgetheti a lemezt.


Memória bővítés megoldást kínál még a problémára ha a gépben 4 Gigánál kevesebb van (2Gb ram esetén biztosan gondot fog okozni a kevés ram)

2015. jún. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
Ha még mindig fennál a probléma akkor próbálkozz egy bios frissítéssel és a biosba állítsd át a sata konfigurációt ACHI-ra ha IDE-n van. És ha ez megvan csinálj egy tiszta Win 8.1 telepítést. Nekem ez megoldotta.
2015. júl. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, de megoldódott :)
2015. júl. 8. 21:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!