Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » GIMP segítséget kérnék, egy...

Sazarre kérdése:

GIMP segítséget kérnék, egy színes képben magamat szeretném fekete-fehérré alakítani, úgy, hogy a kép minden más része színes maradjon? (Sürgős)

Figyelt kérdés
GIMP segítséget kérnék, egy színes képben magamat szeretném fekete-fehérré alakítani, úgy, hogy a kép minden más része színes maradjon. (Sürgős) Addig eljutottam, hogy Kép megnyit->,kijelöltem lasso-val magamat->, belekattintottam jobbklikkel a kijelölésbe és itt a probléma, a gimp ilyenkor eltűnteti a kilassozott részt. Hogy tudnám szopkolódás nélkül ezt megoldani? Idegesít, hogy folyton körbe kell lassoznom a kért részt. Nem sikerül valahogy. Más szoftvert ne ajánljon senki, mert a gimpben a legjobb a lasso, el lehet közben engedni az egérgombot, próbálkoztam photofiltre-vel, de ott meg más szoftokban is végig nyomni kell, és folyton elcseszem.

#fehér #fekete #fekete-fehér #Gimp #színes kép #GIMP képszerkesztés #színes képben
2014. febr. 22. 20:35
 1/8 tabaki ***** válasza:
Mi a bánatnak kattintasz bele? Körbelasszózod magad, aztán Színek->Telítetlenné tevés..., itt még választhatsz 3 félét, slussz.
2014. febr. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tabaki ***** válasza:
Egyébként úgy látom, nem is igaz, amit mondasz, működik a jobb gombos menü, és ott van a Színek, stb. is.
2014. febr. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 tabaki ***** válasza:
2014. febr. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Micsoda stílus. . . .
2014. febr. 23. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Persze... Linux. Ott lehet nem bugosodik a Gimp, De nálam Win 8 van.... Ubi alól nem volt nekem sem bajom, csak a váltás óta van ez. De most nem fogok oprendet cserélni emiatt..
2014. febr. 23. 05:14
 6/8 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm szépen a válaszodat. Lényegében bárhová elkattintok a kilasszózott részen kívülre, eltűnik a kilasszózott rész, holott ha az eszköztárra, vagy bármelyik menüre klikkelek, nem szabadna levennie a kijelölést.
2014. febr. 23. 05:17
 7/8 tabaki ***** válasza:
A közölt kép kétségtelenül Minten készült, de XP-n is direkte kipróbáltam, hogy ne érhesse szó a ház elejét, ott is kafa. Nem t'om, nyolcason mi a fene van vele, legalább a Gimpet próbáld meg újratelepíteni.
2014. febr. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tabaki ***** válasza:

@Kispofa75:

Sajnos, nagyon befolyásolható vagyok, rám ragadt a mások hülyesége...

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__5..

(A fájlablakban nagyon hóka volt a szín, ott belepiszkáltam a témába, de különben ügyes, még saját splash-táblája is van:

[link]

)

2014. febr. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!